fbpx

Laureaci nagrody "Żurawie lubelskie wyróżnienia kulturalne 2016"

9 maja 2016
Komentarze wyłączone
712 Wyświetleń

ŻURAWIE 2016Podczas uroczystej gali, która odbyła się 6 maja w Radiu Lublin poznaliśmy tegorocznych laureatów nagrody “Żurawie lubelskie wyróżnienia kulturalne 2016”. Wyróżnienia przyznano po raz dziewiąty, wyłaniając w ten sposób osoby znacznie wzbogacające rozwój lubelskiego środowiska kulturalnego. W jury zasiedli m.in. Piotr Celiński, Witold Dąbrowski, Janusz Opryński, Anna Nawrot i Marcin Pospiszyl. A oto zwycięzcy poszczególnych kategorii:

SŁOWO

DOROTA LESIAK – Animatorka, recytatorka, instruktorka żywego słowa, koordynatorka pracy programowej Dzielnicowego Domu Kultury „Czuby Południowe”. Laureatka wielu konkursów recytatorskich. Dwukrotna laureatka Stypendium Prezydenta Miasta Lublina za osiągnięcia artystyczne w 2014 i 2015 roku oraz NAGRODY LOKOMOTYWY za twórczy i wybitny wkład w rozwój ruchu recytatorskiego. W 2015 koordynowała wydarzenia w ramach obszaru „Słowo” podczas Nocy Kultury. Obecnie w DDK „Czuby Południowe” zajmuje się Cyklem „Jaka kultura?” i prowadzi Warsztaty Słowa.

OBRAZ

KAROLINA JÓZWIK – Absolwentka grafiki na Wydziale Artystycznym UMCS. Projektuje pod szyldem Senstudio. Stworzyła markę Kumakumie (nadruki z motywami rowerów). Łączy pracę z pasjami: często nawiązuje do motywów ludowych – projektuje okładki płyt dla Orkiestry św. Mikołaja i plakaty na Mikołajki Folkowe (jeden z nich zajął 3 miejsce w Plakatonie w 2010 roku); łączy projektowanie z bieganiem: stworzyła “wygląd” marki CityTrail, odpowiada za oprawę graficzną wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie Maraton Lubelski. W swojej pracy ceni różnorodność: zajęła 1. miejsce w przeglądzie Filmów Krótkometrażowych i Animowanych na UMK w Toruniu (2014). Fanka Rękopisu Znalezionego w Saragossie.

DŹWIĘK

EMAPEA –  kolażysta dźwiękowy. Samouk, w pracy twórczej posługujący się samplerem. Beatmaker, producent muzyczny, meloman. Więcej na: https://soundcloud.com/emapea

ANIMATOR KULTURY

ARKADIUSZ KAŹMIERAK – Kulturoznawca, socjolog, animator kultury, związany zawodowo z Centrum Kultury w Lublinie. Inicjator oraz współorganizator koncertów i wydarzeń o tematyce muzycznej, sportowo-artystycznej, oraz interdyscyplinarnych projektów kulturalnych. Pomysłodawca i koordynator projektów „Eclectic Garden”, “CPZ Street Contest” i „Centralny Plac Zabaw”. Autor międzynarodowych projektów sportowo-artystycznych na Noc Kultury (2012-2015) oraz członek Rady Programowej NK (2014/2015). Zajmuje się programowaniem i organizacją Lublin Jazz Festiwalu. Pomaga w realizowaniu idei lubelskiego Land Art Festiwalu. Współpracuje z festiwalem Ukraina w Centrum Lublina. Członek Zarządu i działacz Fundacji Na Rzecz Rozwoju Sztuki w Polsce. Obecnie pracuje m.in. nad programem Centralnego Placu Zabaw oraz specjalnymi projektami na obchody 700-lecia Lublina.

Komenatrze zostały zablokowane