fbpx

Leczenie ortodontyczne – konieczność czy wybór

4 września 2017
3 352 Wyświetleń

Klinika Pięknego Uśmiechu M. Pucek od 12 lat jest pionierem na rynku stomatologicznym. O istocie Pięknego Uśmiechu oraz sposobach, jak go osiągnąć, rozmawiamy z ortodontą Marzeną Pucek.

– Jak zrodził się pomysł powstania Kliniki Pięknego Uśmiechu?
– Od początku istnienia kliniki „Piękny Uśmiech” jest naszym mottem i towarzyszy naszej wykwalifikowanej kadrze, jak i pacjentom. Piękny Uśmiech to nie tylko slogan reklamowy, ale cel profesjonalnej stomatologii. To całokształt zabiegów stomatologicznych, od stomatologii zachowawczej przez ortodoncję, chirurgię, periodontologię do momentu osiągnięcia przez zespół lekarzy efektu, o którym pacjent marzył od zawsze.

 

– Dlaczego uśmiech jest aż tak ważny?

– Uśmiech jest naszą wizytówką. To on dodaje nam pewności siebie i jest niezbędny w nawiązywaniu nowych znajomości. W naszej klinice doskonale o tym wiemy i zależy nam, aby nasi pacjenci byli usatysfakcjonowani efektami leczenia.

– Jakie metody leczenia zgryzu oferuje Klinika Pięknego Uśmiechu?
– Nasza oferta jest skierowana do pacjentów w każdym wieku. Leczenie dzieci najczęściej rozpoczynamy za pomocą aparatów ruchomych, zaś młodzieży oraz osobom dorosłym proponujemy aparaty stałe: aparaty metalowe, estetyczne (porcelanowe), lingwalne (Incognito) – niewidoczne i indywidualnie dopasowane do zębów pacjenta. Po zakończonym leczeniu wykonujemy aparaty retencyjne, których zadaniem jest utrzymanie efektów stosowania aparatu stałego. Obecnie dużą popularnością cieszą się przede wszystkim porcelanowe aparaty estetyczne, a także innowacyjna metoda leczenia przeźroczystymi nakładkami (Clear Aligner). Leczenie ortodontyczne zawsze dopasowujemy do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań naszych pacjentów.

– Na czym polega metoda leczenia systemem Incognito i Clear Aligner oferowana w klinice?
– Clear Aligner to innowacyjna metoda korygowania wad zgryzu przy pomocy przezroczystych, biokompatybilnych nakładek, które są wykonywane w kilku setach. Metoda ta jest skierowana do zdyscyplinowanych pacjentów, którzy ściśle przestrzegają zaleceń lekarza, gdyż nakładki w bardzo łatwy sposób można zdejmować z zębów. Leczenie jest bezbolesne i nieinwazyjne. Ze względu na to, że nakładki są przezroczyste i praktycznie niewidoczne na zębach, system zapewnia najwyższy stopień estetyki. Aparat Incognito, czyli lingwalny (inaczej zwany językowym), jest zupełnie niewidoczny. To rozwiązanie dla osób o bardzo dużym poczuciu estetyki. Zamki, które są wykonane ze stopu osiemnastokaratowego złota, indywidualnie dla każdego pacjenta zamawiamy w specjalistycznej pracowni w Niemczech. Tu na miejscu umieszczamy je po wewnętrznej stronie łuku zębowego. Oferta skierowana jest dla pacjentów, którzy cenią sobie naturalny, piękny uśmiech, ale także perfekcyjną jakość i skuteczność działania.
– Od czego zacząć leczenie ortodontyczne?
– Myślę, że pierwszym krokiem powinno być wyznaczenie sobie celu i określenie efektu, jaki pacjent chciałby osiągnąć. Aby rozpocząć leczenie, wystarczy umówić się na konsultację ortodontyczną, która w naszej klinice jest bezpłatna. Podczas wizyty zapoznaję się z potrzebami pacjenta oraz przedstawiam mu opcje leczenia, które pozwolą na osiągnięcie oczekiwanego efektu. Piękny Uśmiech jest w zasięgu ręki, a po wizytach w naszej klinice można się nim cieszyć przez resztę życia.

 

– Czy w klinice istnieje możliwość leczenia dzieci w ramach NFZ?

– Jak najbardziej. W tym roku po raz kolejny podpisaliśmy umowę z NFZ, co umożliwia nam bezpłatne leczenie dzieci do lat 12 aparatami zdejmowanymi. Efekty wcześnie podjętego leczenia są bardzo szybko widoczne u najmłodszych. Jest to duża szansa dla rodziców, gdyż umożliwia szybką diagnostykę wad zgryzu i natychmiastowe podjęcie leczenia.

 

– Czy leczenie ortodontyczne sprawi, że nasz uśmiech będzie olśniewający?
– Tak właśnie będzie. Niektórym pacjentom po zdjęciu aparatu proponujemy także zabiegi uzupełniające, jak wybielanie zębów (wybielanie nakładkowe w warunkach domowych lub w gabinecie – wykonywane przez naszych lekarzy z użyciem specjalistycznych aparatów wybielających). Już podczas jednej wizyty pacjent może osiągnąć zaskakujące efekty, gdyż w celach aktywacji preparatu, skrócenia czasu zabiegu i zmniejszenia nadwrażliwości pozabiegowej stosujemy specjalistyczny laser. Jednak dla części pacjentów etap ortodontyczny będzie pierwszą fazą leczenia. Mam na myśli zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, protetyki czy chirurgii (implanty), które dopełnią całości. Ale pamiętajmy, że zabiegi te są niezbędne do osiągnięcia pięknego uśmiechu, a Klinika Pięknego Uśmiechu dysponuje najnowocześniejszym sprzętem oraz kadrą specjalistów nieustannie podnoszących swoje kwalifikacje w kraju i za granicą.

Zostaw komentarz