fbpx

Lipcowe święto Carnavalu

14 maja 2021
869 Wyświetleń

Cztery dni lipca (22-25) znów zapadną w pamięć dzięki Carnavalowi Sztukmistrzów w Lublinie; jego artystom, spektaklom, sercu, zaangażowaniu i wysiłkowi tworzących to wyjątkowe święto. Wszyscy potrzebujemy święta. Niech żyje Karnawał!

Carnaval powraca w dobrze znane miejsca i przestrzenie publiczne. Plac Litewski, Stare Miasto oraz błonia pod Zamkiem staną się gospodarzami licznych występów teatralno- cyrkowych, akrobatycznych oraz buskerskich.

W przestrzeniach spektaklowych na Placu Litewskim powstaną konstrukcje do akrobatyki powietrznej oraz dwie sceny buskerskie. Stare Miasto będzie gościć polską scenę buskerską oraz scenę muzyczną. Błonia pod Zamkiem wypełnią atrakcje dla dzieci, foodtracki, klub festiwalowy oraz duży namiot cyrkowy ożywiony nietuzinkowymi spektaklami cyrkowymi. Uczestnicy Urban Highline, jak co roku urozmaicą widok nad naszymi głowami swoimi akrobacjami.

Choć pandemia zmieniła świat szczególnie wyraźnie w wymiarze przestrzeni publicznych, nie zdoła zmienić nas, ludzi. Tak jak przed pandemią, tak i w trakcie drugiego roku jej trwania, potrzebujemy Carnavalu i jego świętowania jeszcze bardziej.

Decyzje programowe i logistyczne uzależnione są od obostrzeń i ogólnej sytuacji panującej w kraju. Biorąc pod uwagę nasze ubiegłoroczne doświadczenie organizacji festiwalu, organizatorzy chcą przygotować wydarzenie w sposób jak najbardziej przemyślany i odpowiedzialny tak, by wszyscy uczestnicy Carnavalu Sztukmistrzów czuli się komfortowo podczas planowanych przez nas wydarzeń festiwalowych. Na stronie sztukmistrze.eu oraz na fanpage na Facebooku na bieżąco będą zamieszczane informacje dotyczące formy, w jakiej będzie możliwe spotkanie i realizacja tegorocznych wydarzeń.

Więcej: https://sztukmistrze.eu/aktualnosci/

Źródło: Warsztaty Kultury w Lublinie

Zostaw komentarz