fbpx
WAŻNE
Nagroda Wielkiego Redaktora przyznana (10 sierpnia, 2022 2:39 pm)
Jak stworzyć zielny bukiet? (10 sierpnia, 2022 2:22 pm)
Stolica na Roztoczu (9 sierpnia, 2022 1:03 pm)
“Odlotowa” Nordokiada! (8 sierpnia, 2022 12:17 pm)
Bluesowe brzmienie w Puławach (4 sierpnia, 2022 12:04 pm)

List do Sąsiada. Powiedzmy sobie dzień dobry!

30 sierpnia 2017
4 648 Wyświetleń

Czy mieszkańcy Lublina znają swoich sąsiadów? Czy mówią dzień dobry osobie, którą codziennie mijają w drodze do domu/pracy? Czy chętnie poznają nowych ludzi? I najważniejsze: czy wciąż jeszcze wysyłają listy, czy może to już kwestia przeszłości?

W odpowiedzi na zanikanie epistolografii, czyli pięknej sztuki pisania listów, zapraszamy mieszkańców Lublina do napisania sympatycznego listu do osoby zupełnie nieznajomej –  anonimowo lub z podpisem. Listu o sobie, swoich przeżyciach, życiu w Lublinie. Być może zapisane słowa wywołają uśmiech na twarzy adresata, sprawią, że jego dzień stanie się lepszy? Może będzie on przyczynkiem do ciekawej znajomości lub współpracy? Może warto powiedzieć dzień dobry obcej osobie, wywołać na jej twarzy uśmiech, a w sercu radość?

Organizatorem wydarzenia jest Dom Słów, który w ramach projektu „Prezent dla Lublina”, zaprasza do przyłączenia się do akcji. Adresatem „Listu do Sąsiada” są wszyscy mieszkańcy Lublina. Odpowiednie skrzynki, w których można zostawiać napisane listy oraz podbierać/czytać listy napisane przez innych (akcja działa podobnie do popularnego bookcrossingu) będą znajdowały się zawsze w sześciu miejscach.

Punkty stałe, gdzie skrzynki z listami będzie można znaleźć przez cały czas trwania projektu to: Dom Słów, ul. Królewska 17 (wejście od podwórka); kawiarnia “Szklarnia”, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12; kawiarnia “Pożegnanie z Afryką”, ul. Złota 3. Trzy kolejne skrzynki na listy są mobilne i będą zmieniać swoje miejsce tak, aby mieszkańcy różnych dzielnic Lublina mieli możliwość dołączenia do akcji. W tym momencie skrzynki te znajdują się w filii nr 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Zygmunta Augusta 15), Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) i Dzielnicowym Domu Kultury „Czuby Południowe” (ul. Wyżynna 16).

Organizatorzy zachęcają do napisania w liście paru słów o sobie, podzielenia się kilkoma odczuciami o naszym mieście i spostrzeżeniami na jego temat. Może jest coś wartego zobaczenia, jakieś miejsce niezwykłe, o którym niewiele jeszcze osób wie? A może przyjechałeś z innego miasta? Napisz wtedy, co urzekło Cię w Lublinie! Podzielmy się swoimi przemyśleniami, poznajmy się. To główny cel akcjimówi Monika Czapka, koordynatorka projektu “List do Sąsiada”.

 

Organizatorzy zachęcają do skorzystania z przygotowanej specjalnie na tę okazję papeterii, którą znaleźć można przy każdej skrzynce wraz z kopertami i długopisem. Papeterię można też pobrać ze strony internetowej Domu Słów:(http://teatrnn.pl/domslow/aktualnosci/list-do-sasiada/). Pamiętajmy jednak, że do wysłania listu w zupełności wystarczy zwykła kartka i kilka słów.

Akcja realizowana jest w ramach „Prezentu dla Lublina” – projektu, którego pomysłodawcą jest Darek Figura, animator kultury, prezes Fundacji Teatrikon. Ideą projektu jest, by z okazji 700-lecia jego uczestnicy dali coś od siebie innym mieszkańcom Lublina.

 

 

Liczba komentarzy: 1

Zostaw komentarz