fbpx

Litografie w Galerii Ratusz

6 września 2021
1 043 Wyświetleń

W Galerii Ratusz w Lublinie, pl. Łokietka 1, I piętro można oglądać  wystawę rysunków i grafik autorstwa dr. hab. Zbigniewa Liwaka. Ekspozycja powstała we współpracy z Galerią Po 111 Schodach działającą przy MDK nr 2 w Lublinie. Wystawę można oglądać do końca września.

Zbigniew Liwak, artysta pochodzący z Zamościa, jest absolwentem tamtejszego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, a także Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, uzyskujac dyplom w 1986 r. w pracowni Druku Płaskiego i Wklęsłego. Z Wydziałem Artystycznym UMCS związał się od 1987 r. pracą dydaktyczną, obecnie jako adiunkt II stopnia w Pracowni Grafiki Projektowej i Litografii.

Swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Rysunku im. M. A. Andriollego w Nałęczowie. Tematy, po które sięga Zbigniew Liwak to codzienność, życiowe doświadczenia i wybory. Prowadzą go one ku rozważaniom filozoficznym i metafizycznym. Ekspozycja w Galerii Ratusz prezentuje 25 prac artysty wykonanych techniką litografii.

Wystawę można po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym pod nr tel. 81 466 19 15, w godzinach 7.30 – 15.30.

(ann)

foto Galeria Ratusz

Zostaw komentarz