fbpx

LOT poleci z Lublina do Tel Awiwu!

21 lutego 2017
Komentarze wyłączone
941 Wyświetleń

telaRuszyła sprzedaż połączenia Lublin (LUZ) – Tel Awiw (TLV), obsługiwanego przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Pierwszy rejs z Tel Awiwu do Lublina zaplanowano na 18 czerwca 2017 r., a z Lublina do Tel Awiwu na 19 czerwca. Połączenie będzie obsługiwane z częstotliwością 2 razy w tygodniu przez cały rok. Do obsługi tej trasy PLL LOT docelowo skieruje najnowsze samoloty we flocie – Boeingi 737-800 NG, zabierające na pokład do 186 pasażerów. Bilety na nową trasę dostępne są na stronie przewoźnika www.lot.com oraz w sieci biur podróży IATA na terenie całego kraju.– Jest to trasa o szczególnym znaczeniu dla naszego miasta oraz regionu i jest to efekt naszych działań promocyjnych, które prowadzimy od kilku lat. W odróżnieniu od innych miast w Polsce, w Lublinie mamy już stabilny ruch turystyczny z Izraela i jestem przekonany, że dzięki nowemu połączeniu liczba turystów odwiedzających nasze piękne miasto będzie wzrastała – powiedział Krzysztof Wójtowicz, prezes Zarządu Portu Lotniczego Lublin SA. – Nie bez znaczenia jest również fakt, że loty na trasie Lublin – Tel Awiw będą wykonywane przez naszego narodowego przewoźnika – Polskie Linie Lotnicze LOT- najnowszym samolotem średniego zasięgu we flocie – Boeingiem 737-800 NG. To dla nas wielkie wyróżnienie, stajemy się bowiem częścią ekspansji LOT-u. Rozpoczęcie współpracy z LOTem na trasie do Tel Awiwu to świetny początek współpracy, która może zaowocować kolejnymi połączeniami w przyszłości.

– Rejsy do Tel Awiwu będą pierwszym i zarazem bardzo ważnym połączeniem LOT-u z Lublina. Jesteśmy pewni, że chętnie będą z niego korzystali turyści odwiedzający Lubelszczyznę, ale jednocześnie znacząco przyczyni się do zwiększenia liczby turystów z tego regionu odwiedzających słoneczny Izrael. Chcemy zawalczyć o serca pasażerów, którzy w drodze na wakacyjny wypoczynek do tej pory mogli skorzystać jedynie z połączeń tak zwanych linii niskokosztowych czy czarterowych. LOT na pokładzie każdego swojego samolotu oferuje aż 3 klasy podróży: klasę biznes, ekonomiczną premium i ekonomiczną oraz cały wachlarz dodatkowych usług i produktów. Cieszymy się, że od dziś ta oferta będzie dostępna również dla pasażerów rozpoczynających swoją podróż w Lublinie – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej.
Połączenie będzie wykonywane według następującego rozkładu:

Trasa Godzina wylotu Godzina przylotu Dni operacji Nr. rejsu
Tel Awiw (TLV) – Lublin (LUZ) 21:30 00:10 ..3…7 LO 166
Lublin (LUZ) – Tel Awiw (TLV) 06:10 10:45 1…… LO 165
Lublin (LUZ) – Tel Awiw (TLV) 05:00 09:35 …4… LO 165

Port Lotniczy Lublin działa od 17 grudnia 2012 roku. W 2016 roku lotnisko odprawiło 377,6 tys. pasażerów notując ponad 42% wzrost w stosunku do poprzedniego roku. Z lotniska będzie korzystać 5 przewoźników, utrzymując w sprzedaży rejsy na 14 trasach. W 2017 roku port planuje obsłużenie około 400 tys. pasażerów. Port lotniczy Lublin posiada Europejski Certyfikat Lotniska Użytku Publicznego i jest wyposażone w pomoce nawigacyjne wspierające lądowanie w warunkach ograniczonej widoczności ILC CAT II.

 

Komenatrze zostały zablokowane