fbpx

LRFR rozpoczął działalność

10 stycznia 2022
731 Wyświetleń

Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością rozpoczął swoją działalność. Spółka została powołana z inicjatywy Zarządu Województwa Lubelskiego w celu opracowania oraz realizacji wieloletniego programu inwestycyjnego wsparcia mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Siedziba Spółki mieści się w Lublinie w budynku Lubelskiego Centrum Konferencyjnego przy ul. Artura Grottgera 2.
Powierzona Funduszowi misja polega na zbudowaniu regionalnego systemu finansowania Województwa Lubelskiego. Spółka będzie zarządzać środkami finansowymi w obszarze wsparcia rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Przedmiot umowy zawartej pomiędzy Województwem Lubelskim, a Lubelskim Regionalnym Funduszem Rozwoju Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością obejmuje m.in.:

  • zarządzanie środkami finansowymi, oraz ich efektywne angażowanie w obszarze wsparcia rozwoju mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw,
  • tworzenie organizacyjnych i finansowych warunków sprzyjających rozwojowi i pobudzaniu aktywności gospodarczej oraz podnoszeniu poziomu konkurencyjności i innowacyjności województwa lubelskiego.

Chcemy za pomocą zwrotnych instrumentów finansowych wpłynąć na ożywienie gospodarki regionu poprzez wspieranie aktywności inwestycyjnej podmiotów gospodarczych, w tym start-upów, przedsiębiorstw MŚP na etapie organizacyjnym lub we wczesnej fazie rozwoju. Liczymy, że wzmocnienie ich konkurencyjności i innowacyjności w dłuższej perspektywie przyczyni się do zwiększenia potencjału ekonomicznego i rozwoju Lubelszczyzny. Jestem przekonany, że poprzez skuteczne zarządzanie środkami finansowymi oraz ich efektywne angażowanie uda się nam tworzyć coraz korzystniejsze warunki sprzyjające rozwojowi i pobudzaniu aktywności gospodarczej i innowacyjności podmiotów z województwa lubelskiego

– mówi Rafał Langiewicz, Prezes Zarządu Lubelskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju.

Całkowita wartość Umowy obejmuje środki finansowe, które Województwo Lubelskie zamierza przekazać w zarządzanie Lubelskiemu Regionalnemu Funduszowi Rozwoju w ramach Deklarowanych środków, określone są na kwotę 154.325.260,04 PLN.

foto Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju Spółka z o.o.

Zostaw komentarz