fbpx

Lubelskie Dni Kultury Studenckiej

24 kwietnia 2019
886 Wyświetleń

Po raz pierwszy lubelscy studenci organizują w maju jedną wspólną imprezę. Dzięki temu odbędzie się największa studencka impreza muzyczna po wschodniej stronie Wisły. W dniach od 9 do 12 maja na terenie Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej 15 odbędą się Kozienalia i Medykalia z WySPĄ i WSSP. Cztery dni wyjątkowej zabawy, cztery sceny muzyczne i kilkudziesięciu artystów, a wśród nich największe sławy polskiej muzyki. Na Scenie Głównej nie zabraknie imponujących jubileuszy i niezwykłych debiutów. W czwartek, 9 maja, gwiazdą wieczoru będzie Sokół. Warszawski raper obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad 20 lat. Z kolei w sobotę, 10 maja, na scenie pojawi się zespół Dżem, obchodzący w tym roku jubileusz 40-lecia istnienia. Natomiast w sobotę 11 maja scenę przejmie Nosowska, laureatka Fryderyka w kategorii Alternatywa. Ostatnim z headlinerów Kozienaliów i Medykaliów z WySPĄ i WSSP 2019 jest francuski duet specjalizujący się w muzyce klubowej. Ofenbach, bo o nich mowa, 12 maja zagra pierwszy plenerowy koncert w Polsce.

Wśród artystów występujących na Scenie Głównej na szczególną uwagę zasługuje projekt Albo Inaczej. Ta wyjątkowa inicjatywa wydana pod szyldem Alkopoligamii cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Albo Inaczej w składzie Eldo, Tetris, Natalia Nykiel, Ralph Kamiński i Piotr Zioła to nowa jakość wśród imprez studenckich i koncert, jakiego w Lublinie jeszcze nie było.

Oprócz tego, na Scenie Perła Export, czeka na nas jeszcze więcej gwiazd. Na początku zagra KAMP! i Rebeka, 10 maja wystąpi Kwiat Jabłoni oraz Muchy, z kolei 11 maja – oprócz wcześniej ogłoszonego Króla – będziemy mogli usłyszeć też The Dumplings. Na zakończenie festiwalu na Scenie Perła Export organizatorzy przewidzieli występ zespołów Bass Astral x Igo oraz Sonbird.

To nie koniec! Organizatorzy przygotowali też coś dla fanów stand-upu. Oprócz wcześniej ogłoszonego Sebastiana Rejenta czy Michała Kempy na scenie zobaczymy też artystów takich jak Karol Kopiec czy Wojtek Fiedorczuk. W dniach od 9 do 12 maja na terenie Browaru Perła nie zabraknie również gwiazd YouTube’a. Cyber Marian, Urbex History, Naukowy Bełkot oraz MaturaToBzdura. I wreszcie, czwartą sceną imprezy jest scena klubu Radość, gdzie każdego dnia po koncertach głównych odbędą się oficjalne after party Kozienaliów i Medykaliów z WySPĄ i WSSP 2019.

Wszyscy artyści Lubelskich Dni Kultury Studenckiej znajdują się na załączonych plakatach.

Zostaw komentarz