fbpx

Lublin 700 / Prezent dla Lublina

27 września 2017
1 049 Wyświetleń

W ramach obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Miasta Lublin, Towarzystwo Edukacji Kulturalnej oraz Fundacja TEAM Teatrikon zapraszają do wzięcia udziału w akcji „Prezent dla Lublina”. Z okazji 700. urodzin miasta, organizatorzy akcji zachęcają mieszkańców i mieszkanki do wzajemnego dawania sobie prezentów. Wystarczy prosty gest – drobny, własnoręcznie wykonany podarunek, zaoferowanie pomocy drugiej osobie, zorganizowanie jakiegoś działania czy podzielenie się własnym talentem. W ten sposób animatorzy chcą dzielić się pozytywną energią, nawzajem inspirować, a przede wszystkim wspólnie świętować jubileusz lokacji Lublina. W akcji mogą wziąć udział zarówno indywidualne osoby, jak i grupy (zespoły, klasy szkolne, organizacje, etc.). Aby to zrobić, wystarczy wykonać kilka prostych kroków. Poniżej instrukcja od organizatorów:

Jak to zrobić? Kila informacji od organizatorów:

 

  1. Pomyśl o tym, jaki prezent chcesz podarować Lublinowi – może być to Twoje działanie, wytwór pracy lub zasób, jakim dysponujesz (np. warsztaty dla dzieci z twojej dzielnicy, kwiecista rabata pod Twoim blokiem).

 

  1. Zastanów się, komu chcesz ofiarować swój prezent – sąsiadom, grupie przyjaciół, czy komuś zupełnie obcemu – to Ty jako pomysłodawca będziesz odpowiedzialny za realizację prezentu.

 

  1. Zgłoś swój prezent przez formularz na stronie www.prezentdlalublina.pl. Podziel się swoim pomysłem, żeby zainspirować innych do działania.

4. Chcemy być z Wami w momencie wręczania prezentu – poinformuj nas o czasie i miejscu realizacji Twojego pomysłu. Napisz do nas na adres nasz@prezentdlalublina.pl – być może naszemu fotografowi uda się zrobić relację, którą zamieścimy na stronie projektu. Zachęcamy także do przesyłania i publikowania własnych zdjęć i relacji.

 

  1. Udostępniaj informacje o swoim prezencie za pośrednictwem mediów społecznościowych – dzięki temu więcej osób będzie mogło się dowiedzieć o akcji, a co za tym idzie – wręczymy więcej prezentów naszemu miastu. Nie zapomnij o #dlaLublina #Lublin700

 

  1. Zapisz w kalendarzu datę 3 grudnia 2017, godz. 16:00 – tego dnia spotkamy się wszyscy na uroczystej gali Prezentu dla Lublina w Centrum Kultury w Lublinie. To wtedy autorów prezentów zaprosimy na uroczystą galę. Spotkają się wtedy wspólnie wszyscy darczyńcy, a organizatorzy wspólnie z przedstawicielami Urzędu Miasta  podsumują akcję, zaprezentują najciekawsze prezenty oraz wręczą pamiątkowe odznaki.

 

Szczegółowe informacje i zasady udziału:

www.prezentdlalublina.pl

FB/ Prezent Dla Lublina

 

 

Zostaw komentarz