fbpx
Cienie dzieci na tle pokazu multimedialnego

Lublin dla dzieci. Sposób na udany rodzinny urlop

6 sierpnia 2020
807 Wyświetleń

Klimatyczne Stare Miasto, unikalne zabytki, zaułki i podwórka, które dobrze pamiętają stare dzieje. W Lublinie znajdziecie wiele ciekawych atrakcji. Równie szeroka oferta czeka na najmłodszych. Jak spędzić czas aktywnie z dziećmi? Co robić, gdy za oknem plucha? Jakie są atrakcje w regionie? Przedstawiamy najlepsze propozycje na udany rodzinny pobyt w Lublinie!

Lublin jest gotowy na małych turystów i ich rodziców. Obiekty noclegowe, restauracje, instytucje kultury i miejsca zabytkowe serdecznie zapraszają, jednocześnie strzegąc norm sanitarnych w celu zapewnienia odwiedzającym bezpieczeństwa.

Co w Lublinie czeka na dzieci? Chociażby aktywny wypoczynek na kajakach lub rowerach. W Lublinie działa system rowerów miejskich, którymi swobodnie można poruszać się  po całym mieście wzdłuż wąwozów lessowych i doliny rzeki Bystrzycy. Istnieje możliwość wypożyczenia niskich rowerów dla dzieci i tandemów! Dla najmłodszych nie zabraknie również atrakcji wodnych. Znajdziecie je w kompleksie Słoneczny Wrotków lub w Aqua Lublin.

Poza tym ofertę dla najmłodszych posiada jeden z największych skansenów w Polsce. W Muzeum Wsi Lubelskiej można spotkać zwierzęta gospodarskie – kozy, owce i koniki, a także dowiedzieć się więcej, jak niegdyś wyglądało życie codzienne na wsi i w miasteczkach. Czy mieliście okazję zwiedzać salon fryzjerski lub zakład szewski sprzed stu lat? Tu je zobaczycie! W Regionalnym Muzeum Cebularza najmłodsi będą mieli okazję sprawdzić swoje zdolności piekarnicze, ale przede wszystkim dowiedzieć się więcej o tym przysmaku i, co najważniejsze, skosztować wypieku własnego autorstwa.

Jeśli jesteście fanami zwierząt egzotycznych, musicie odwiedzić Papuarnię Lublin. Na ogromnej przestrzeni żyje tu ponad 80 gatunków papug, które ze znaną sobie towarzyskością i swobodą przysiadają na ramionach. Karmienie i głaskanie dozwolone, a nawet wskazane! Inny pomysł? Rezerwat Dzikich Dzieci. To miejsce, do którego rodzice nie mają prawa wstępu. Pod okiem animatorów dzieci mogą tu lepić placki z błota, budować przeróżne konstrukcje z drewna czy wsiąść do prawdziwego Mercedesa (uziemionego, oczywiście!).

Małym turystom, spragnionych magicznych opowieści z historią miasta w tle, polecamy spacer z przewodnikiem. Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej organizuje spacer “Szlakiem Legend Lubelskich”. Wielu ciekawych propozycji można szukać również na stronie Przewodnik Inspiracji.

Najbardziej fascynujące widoki są, jak wiadomo, z góry. Rodzinom z dziećmi polecamy wejście na taras Baszty na Zamku Lubelskim (piękny widok na Stare Miasto), a także na dach Centrum Spotkania Kultur. Tu podziwiać można nie tylko panoramę Śródmieścia, ale również na samym dachu łąkę kwietną i Miejską Pasiekę Artystyczną. Wieczorami zachęcamy do spaceru Placem Litewskim, gdzie wesoło pluska podświetlona, wielokolorowa Fontanna Multimedialna.

A co robić z dziećmi w najbliższej okolicy Lublina? Warto udać się do Magicznych Ogrodów, które wprowadzą najmłodszych w świat baśni i fantastycznych postaci. Czekają tu karuzele, ciuchcie i place zabaw. Druga propozycja to Park Dźwięków, w którym dzieci odkryją siłę swoich zmysłów, wsłuchają się w naturę i wezmą udział w ciekawych grach terenowych.

Wszystkie wymienione atrakcje znajdziecie w broszurze “Lublin dla Dzieci”, którą możecie pobrać poniżej. Znajdziecie tam również praktyczne wskazówki, jak dojechać, gdzie zjeść i z czego skorzystać na miejscu. Zapraszamy!

Czytaj też: Bezpłatna akcja sterylizacji psów i kotów

Zostaw komentarz