fbpx
WAŻNE
LROT – najlepszy! (25 listopada, 2022 11:57 am)
Małgorzata Wzorek | “W ciszy” (20 listopada, 2022 8:59 am)
Tradycja inspirująca do twórczości (18 listopada, 2022 11:38 am)
“Dziennikarze mają głos” (16 listopada, 2022 9:31 am)

Lublin, Kraków i Wrocław przeciwko mowie nienawiści

27 lipca 2021
391 Wyświetleń

Lublin wraz z Krakowem i Wrocławiem będzie realizował działania na rzecz zapobiegania mowie nienawiści i promowania wartości wielokulturowości. Wspólne projekty trzech miast otrzymają grant Rady Europy otrzymają wsparcie w wysokości blisko 15 tys. euro.

– Napisaliśmy wspólnie ten projekt, bo zależy nam na zacieśnieniu współpracy pomiędzy naszymi miastami w zakresie integracji międzykulturowej i przeciwdziałania mowie nienawiści wobec mniejszości i nowych mieszkańców naszych miast. Stanie się tak dzięki zaprojektowanej wspólnie kampanii społecznej a także działaniom na rzecz podnoszenia świadomości lokalnych społeczności. Jesteśmy przekonani, że realizacja wspólnego projektu będzie dobrym początkiem poszerzania grona Miast Międzykulturowych w Polsce

– mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Projekt nosi tytuł „Razem przeciwko mowie nienawiści. Wspólna akcja polskich członków rodziny Miast Międzykulturowych” . Środki finansowe pochodzą z grantów uruchomionych w ramach programu Miasta Międzykulturowe Rady Europy na projekty współpracy międzymiastowej.

Warto przypomnieć, że Lublin jest członkiem programu Miasta Międzykulturowe Rady Europy od początku jego po w stania w 2008 r . Program ma na celu wypracowanie najlepszych rozwiązań w zakresie integracji międzykulturowej i zarządzania coraz bardziej zróżnicowanymi społecznościami na poziomie lokalnym. Podstawą jest wymiana dobrych praktyk i doświadczeń europejskich miast i samorządów.

(ann)

foto Biuro prasowe UM Lublin, Biuro prasowe UM Kraków, PN

Zostaw komentarz