fbpx

Lublin metropolią Polski Wschodniej

24 marca 2020
5 184 Wyświetleń

Lublin to najprężniej rozwijająca się metropolia Polski Wschodniej, miasto szybkiego rozwoju pod względem społecznym i gospodarczym, atrakcyjne do życia i prowadzenia biznesu, wynika z raportu przygotowanego przez firmę doradczą Colliers. Firma opublikowała raport na temat Lublina, przedstawiając aktualny obraz miasta i jego wizję przyszłości. Zawarto w nim informacje m.in. na temat gospodarki, mieszkalnictwa i jakości życia.

– Lublin to dobre miejsce do życia i ważny ośrodek gospodarczy, kulturalny, turystyczny i naukowy Europy Środkowo-Wschodniej. Ponad 4 mld środków przeznaczonych na inwestycje sprawiły, że Lublin jest dobrze skomunikowanym i wygodnym miastem do życia. Dzięki pozyskanym przez nas środkom europejskim mieszkańcy korzystają z ekologicznego transportu miejskiego, zrewitalizowanych przestrzeni zielonych, rozwija się gospodarka czwartej generacji, wdrażane są kolejne etapy koncepcji smart city. W Lublinie dostępne są wysokiej klasy powierzchnie biurowe, rozwija się infrastruktura. Dzisiaj, szkicujemy również naszą wspólną przyszłość, pracując nad strategią rozwoju Lublina do 2030 roku. Cieszę się, że rozwój miasta doceniany jest w kolejnych raportach – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Lublina.
Cykl raportów Colliers „Przyszłość zaczyna się tu…” obrazuje polskie miasta – ich rozwój gospodarczy, zaplecze gastronomiczne i handlowe, a także ofertę dla inwestorów i mieszkańców. Lublin jest drugą metropolią, którą firma wzięła pod uwagę w swojej analizie. W raporcie ujęto zarówno specyfikę lubelskiej gospodarki, jak i ofertę inwestycyjną miasta, włączając dostępne powierzchnie biurowe i magazynowe, a także zaplecze akademickie. Zwrócono uwagę na rozwijającą się w Lublinie branżę turystyczną, a wraz z nią ofertę sportowo-rekreacyjną, a także dynamiczny rynek budownictwa mieszkalnego.

– Lublin jest nie tylko doskonałym miejscem do życia, ale także do prowadzenia biznesu. To siódmy pod względem podaży regionalny rynek biurowy w Polsce oraz największe zagłębie nowoczesnych biur we wschodniej części kraju. W ubiegłym roku wynajęto tu 9 tys. mkw., a wśród wszystkich kontraktów dominowały nowe umowy, które stanowiły 88% całkowitego wolumenu transakcji. To potwierdzenie tego, że coraz więcej firm dostrzega potencjał miasta i tu chce lokować swój biznes – mówi Karol Piekarski, dyrektor regionalny Colliers International w Lublinie.   

Pełny raport jest dostępny na stronie na stronie Colliers International

Materiały UM Lublin

Zostaw komentarz