fbpx

LUBLIN TANGO MARATHON

6 września 2018
1 124 Wyświetleń

MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE MIŁOŚNIKÓW TANGA ARGENTYŃSKIEGO

< LUBLIN TANGO MARATHON >
7-9 września 2018 LUBLIN

W naszym założeniu wydarzenie “LUBLIN TANGO MARATHON” ma spełniać rolę integrującą tancerzy tanga argentyńskiego z Polski i zagranicy.
W Polsce tango dynamicznie rozwija się (po przerwie od czasu wojny) od 1998 roku. Zapoczątkowaliśmy je w Warszawie organizowaniem wieczorów tanga i nauką od podstaw. Następnie rozwinęliśmy ten taniec w innych większych miastach, takich jak Kraków, Trójmiasto, Łódź, Wrocław, Katowice, a pośród nich Lublin. Przez kilka lat przyjeżdżaliśmy w ramach warsztatów tanga do LUBLINA, od 11 lat organizujemy w województwie lubelskim Lato Tanga (w Kazimierzu, w Puławach, w Nałęczowie). W tej chwili lubelskie tango rozrosło się do większej społeczności, jednak nadal znajdującej się na uboczu większych wydarzeń tangowych. Chcielibyśmy to zmienić poprzez ten maraton. Ma on spełniać rolę integrującą (tancerze z całej Polski i zagranicy), poznawczą (prezentacja miasta, historia Lublina, spacery z przewodnikiem) oraz edukacyjną (spotkania tematyczne, seminarium o historii tanga Od Argentyny do Polski przez Europę, wykłady muzyczne).  Oprócz głównych celów wydarzenia wymienionych powyżej, dążymy do promocji

regionu lubelskiego poprzez kulturę i sztukę, integracja społecznosci lokalnych i promocję aktywnego stylu życia wśród wszystkich grup wiekowych i społecznych, promocji naszych partnerów i firm związanych z Lubelszczyzną.Charakterystyczna dla ruchu tangowego jest nieustanna wymiana – międzymiastowa i międzynarodowa. Na przestrzeni ostatnich lat bardzo popularne stały się festiwale i maratony tanga. Byliśmy organizatorami jednego z większych maratonów w Polsce (w Warszawie). Jako założyciele stowarzyszenia Akademia Tanga Argentyńskiego byliśmy także współorganizatorami Festiwalu Tanga Argentyńskiego od 2001 roku. Nasi polscy tancerze nieustannie biorą udział w tego typu wydarzeniach, podróżując od miasta do miasta i wymieniając się doświadczeniami, a przede wszystkim przyjemnością płynącą z tego improwizowanego tańca. Maratony i festiwale to nie turnieje, gdzie zawodowcy ścigają się w swojej dyscyplinie. Tango argentyńskie to rozwinięta kultura bycia i spędzania wolnego czasu. Uczestniczą w tych wydarzeniach osoby w różnym wieku, bowiem tango łączy pokolenia.Pragniemy by poprzez międzynarodowy charakter maratonu Lublin dołączył do głównych miast tangowych, by w przyszłości był celem podróży miłośników tego tańca.
PROPONUJEMY:
BEZPŁATNE LEKCJE TANGA
8.09, sobota godz.12:00-13:15
9.09, niedziela godz.12:00-13:15
Pałac Lubomirskich, Wydział Politologii, pl Litewski 3
Zapisy: tango@tangolada.pl
SPACER Z PRZEWODNIKIEM
niedziela godz.12:00
Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej
(Materiały Organizatorów)

Zostaw komentarz