fbpx

Lublin w gospodarce Polski i Europy – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość

21 września 2017
1 209 Wyświetleń

W ramach obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Miasta Lublin, w dniach 22-23 września w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, odbędzie się kolejna z cyklu konferencja naukowa pod hasłem „Lublin w gospodarce Polski i Europy – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”.

Promowanie wizerunku gospodarczego miasta, tworzenie forum dla wymiany poglądów, doświadczeń oraz koncepcji na temat uwarunkowań rozwoju przedsiębiorczości w Lublinie między naukowcami, przedsiębiorcami i przedstawicielami samorządu, upowszechnianie wiedzy o rozwoju gospodarczym Lublina wśród jego mieszkańców, ukazanie Lublina jako miasta atrakcyjnego dla inwestorów, stworzenie możliwości nawiązania kontaktów biznesowych korzystnych dla miasta i lubelskich przedsiębiorców to cele jakie przyświecają organizatorom wydarzenia.

Pierwszego dnia w trakcie sesji plenarnej przeanalizowane zostaną trzy tematy związane z przeszłością, teraźniejszością i przyszłością Lublina. „Między stagnacją a rozwojem – gospodarka Lublina od XIV w. do XX w.” / Prof. Grzegorz Jawor (UMCS w Lublinie), „Przedsiębiorczość, rozwój regionalny, miasto – we współczesnej gospodarce” / Prof. Tomasz Mickiewicz (Aston University, Birmingham), „Lublin w XXI w. – transformacja i nowe otwarcie” / dr Krzysztof Żuk (Prezydent Miasta Lublin), dr Mariusz Sagan (UM Lublin, SGH w Warszawie).

Drugiego dnia uczestnicy skupią się na obecnej i przyszłej sytuacji Lublina. Panel I „Czynniki i uwarunkowania współczesnego rozwoju gospodarczego” poprowadzi prof. Maciej Bałtowski (UMCS w Lublinie), Panel II „Lublin 2030 – europejska metropolia?” poprowadzi dr Mariusz Sagan (UM Lublin, SGH w Warszawie). W konferencji wezmą udział osoby związane z Lublinem, zajmujące ważne stanowiska w biznesie i nauce zarówno w kraju, jak i za granicą.

Jednym z efektów konferencji będzie pamiątkowa, recenzowana monografia naukowa wydana w jubileuszowym 2017 roku, poświęcona problematyce rozwoju gospodarczego Lublina.

UCZESTNICY PANELU I „Czynniki i uwarunkowania współczesnego rozwoju gospodarczego”:

Andrzej Klesyk (menedżer, b. prezes PZU SA)

Tomasz Mickiewicz (profesor, Aston Business School, Birmingham)

Krzysztof Pawiński (menedżer, prezes Maspex SA)

Adam Śliwiński (profesor, SGH w Warszawie)

Anna Zalewska (profesor, School of Management, University of Bath)

 

UCZESTNICY PANELU II „Lublin 2030 – europejska metropolia?”:

Jakub Bis (doktor, Politechnika Lubelska)

Mariusz Kicia (doktor, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej)

Dagmara Kociuba (doktor, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej)

Agnieszka Komor (doktor, Uniwersytet Przyrodniczy)

Jarosław Kuspit (doktor, Katolicki Uniwersytet Lubelski)

Piotr Maleszyk (doktor, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej)

Andrzej Wodecki (doktor, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji)

 

Organizatorami wydarzenia są Miasto Lublin oraz Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

 

Zostaw komentarz