fbpx

"Mali" w swoich czynach, dokonują wielkich rzeczy…

12 sierpnia 2014
Komentarze wyłączone
1 111 Wyświetleń

logo_SWS_Radosc-4 (2)O kim mowa? Stowarzyszenie Wyrównywania Szans „Radość”. Prezesem Zarządu jest Małgorzata Lisowska. Organizacja powstała, aby pomagać dzieciom i młodzieży wykluczonym społecznie, osobom chorym na padaczkę, a także inne choroby przewlekłe.

Nikt z nas nie jest doskonały – ludzie nas potrzebując ukazują nam naszą wielkość w działaniu. Motywują nas do małych kroków, uświadamiają nam, że jesteśmy wciąż potrzebni. Nie poddając się – DZIAŁAJMY- nawołuje misja Stowarzyszenia.

Do Stowarzyszenia należy wielu znakomitych specjalistów m.in. lekarze, prawnicy, logopedzi, a także wolontariusze. Zajmują się prowadzeniem szkoleń m.in. dotyczących udzielania pierwszej pomocy, organizowaniem konkursów, pisaniem artykułów do gazet, prowadzeniem rozmów z osobami potrzebującymi pomocy psychologicznej oraz podejmują wiele innych działań, a to wszystko z myślą o osobach, które tej pomocy potrzebują najbardziej.

Grupa wsparcia dla osób niepełnosprawnych, chorych na padaczkę czy mających problemy ze znalezieniem pracy, wykluczonych społecznie jest otwarta. Stowarzyszenie zachęca do skorzystania z pomocy znakomitych specjalistów działających w organizacji i przystąpienia w jej szeregi. Problemów jest wiele, stąd ważna jest współpraca z innymi instytucjami, przedsiębiorstwami, a także osobami prywatnymi. Członkowie aktywnie poszukują osób – sponsorów, którzy chcieliby finansowo wspierać podopiecznych. Stowarzyszenie zachęca również do przystępowania do organizacji jako wolontariusze, poszukuje również specjalistów z różnych dziedzin. Każde ręce do pracy, pomocy są na wagę złota.

Szczegółowych informacji można uzyskać na stronie internetowej http://www.stowarzyszenie-radosc.lublin.pl/ .

Karolina Kasprzak

Stowarzyszenie Wyrównywania Szans „Radość”

Komenatrze zostały zablokowane