fbpx

Matematycznie. Humanistycznie. Malarsko.

16 lipca 2014
Komentarze wyłączone
932 Wyświetleń

DSC_2396Absolwentka Wydziału Matematyczno-Fizycznego UMCS, matematyk, bizneswoman, malarka. Lublinianka Anna Szubartowska-Paszkowska swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła we wczesnej młodości, a od 14 lat jest związana z pracownią artysty malarza Macieja Bijasa, prowadzoną przy Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie.

Jej odczuwanie malarstwa miało swoje korzenie w tradycji sztuki figuratywnej, które później zaczęło czerpać z feerii kolorów, linii i emocji tworzących ekspresyjne środki artystycznego wyrazu. Nie trudno też oprzeć się wrażeniu, że wizje malarskie Anny Szubartowskiej-Paszkowskiej po części zawierają w sobie inspirację poukładanym fizycznym światem materii, co zapewne ma związek z jej wykształceniem. Wielkoformatowe płótna powstają w technice akrylu, która uwydatnia fakturę powierzchni i dodatkowo ją wzbogaca.

Artystka swoje prace prezentowała na kilku wystawach zbiorowych i indywidualnych w Lublinie – w Galerii „Przy Bramie”, Klubie Garnizonowym i Galerii „Ogrody i Wnętrza”, a także w Galerii „Patio” w Chełmie. Jej płótna posłużyły do zilustrowania tomiku poezji Danuty Agnieszki Kurczewicz „Iluminacje jesieni”. Anna Szubartowska-Paszkowska jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie oraz Związku Polskich Artystów Plastyków. ( gras )

DSC_2403 DSC_2401

 

Foto Tomasz Michalak

Komenatrze zostały zablokowane