fbpx

Miejskie żłobki będą czynne w wakacje

15 czerwca 2020
687 Wyświetleń

Mieszkańcy Lublina skorzystają z pełnej oferty placówek również w lipcu i sierpniu tego roku.

– Dotychczasowe limity wprowadzone z uwagi na stan epidemii pozwalały na zapewnienie opieki w miejskich żłobkach maksymalnie 322 dzieciom. Aktualnie rząd wprowadza kolejne złagodzenia obostrzeń, również w placówkach opieki nad dziećmi do lat 3. Umożliwi nam to zwiększenie od 15 czerwca liczby miejsc dla dzieci do 460. Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo zarówno naszych najmłodszych mieszkańców, jak i kadry lubelskich żłobków, dlatego kolejne poluzowania wprowadzamy z dużą ostrożnością. W tym celu wypracowaliśmy szereg szczegółowych procedur postępowania, tak aby rodzice mogli bezpiecznie oddać swoje dzieci pod opiekę. Sukcesywne zwiększanie liczby miejsc będzie wiązało się zatem z modyfikacją wypracowanych już zasad postępowania, o czym będziemy na bieżąco informować rodziców – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Lublina.

W lipcu i sierpniu czynne będą wszystkie placówki wchodzące w skład Miejskiego Zespołu Żłobków w Lublinie, a nie tylko żłobki wyznaczone na dyżury. W ramach Miejskiego Zespołu Żłobków na terenie naszego miasta działa łącznie 9 placówek (dysponujących 1209 miejscami). Od dnia 18 maja wszystkie miejskie placówki wznowiły swoją działalność w zakresie opieki nad dziećmi. Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, z uwagi na konieczność zachowania dystansu, zostały wprowadzone ograniczenia dotyczące m.in. maksymalnej liczby dzieci oddawanych pod opiekę żłobków.

Szczegółowe informacje dotyczące opieki wakacyjnej, limitów miejsc oraz zasad sprawowania opieki nad dziećmi można uzyskać w Miejskim Zespole Żłobków w Lublinie, przy ul. Wolskiej 5, tel. 81 466 49 91, e-mail:mzz@zlobki.lublin.eu, w godzinach od 7.30 do 15.30 oraz na stronie internetowej www.zlobki.lublin.eu.

Materiały UM Lublin

Obraz Carole LR z Pixabay

Poprzedni artykuł z tej kategorii: 8 urodziny LAJF-a

Zostaw komentarz