fbpx

Mikołajki z myślą o studentach i wsparcie akcji honorowego dawstwa krwi z myślą o nas wszystkich

7 grudnia 2020
554 Wyświetleń

Studenci z Polski, Ukrainy, Białorusi, Azerbejdżanu, Wietnamu, Indii, państw Afryki, mieszkańcy dziewięciu domów studenckic, otrzymali 6 grudnia 2020 r. upominki mikołajkowe. Przekazali je prorektor ds. studentów i jakości kształcenia prof. Dorota Kołodyńska wspólnie z Zarządem Uczelnianym Samorządu Studentów, pełnomocnikiem rektora ds. umiędzynarodowienia kształcenia dr Eweliną Panas i dr. Marcinem Gołębiowskim z Centrum Promocji UMCS.

Przygotowano też ponad 1145 upominków dla wszystkich mieszkańców domów studenckich UMCS. Dodatkowo studenci otrzymali kartki świąteczne w języku polskim, ukraińskim, białoruskim, rosyjskim, azerskim oraz suahili. Zadanie przeprowadzono w ramach Budżetu Partycypacyjnego ze środków Programu Welcome to Poland, który organizowany jest przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wspiera również akcję honorowego dawstwa krwi. Zachęca więc wszystkich studentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, by z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zrobić prezent zarówno sobie, jak i innym i wesprzeć tę akcje oddając krew niezbędną dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego.

Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie – lek. med. Małgorzata Orzeł również gorąco zachęca do oddawania krwi oraz tłumaczy, dlaczego jest to tak niezwykle ważne: https://we.tl/t-wR5eeGYdt7
(materiał video został zrealizowany przez Centrum Prasowe UMCS)

Przypominam również, że na stronie RCKiK znajdują się szczegółowe informacje dotyczące wymogów, które powinien spełniać potencjalny donator, opis przygotowania oraz przebiegu procesu i lista placówek, gdzie można ją oddać: http://www.rckik.lublin.pl/

Źródło: Biuro Prasowe UMCS

Foto: Bartosz Proll/UMCS.

Zostaw komentarz