WAŻNE
I Festiwal Wschodnich Podróży (Maj 21, 2019 8:50 am)
Skwer im. Prof. Zbigniewa Hołdy (Maj 20, 2019 1:25 pm)
Arche Hotel Lublin (Maj 20, 2019 9:11 am)

Militaria XX wieku w Targach Lublin

31 października 2018
293 Wyświetleń

Czołg T-55, samoloty Miles M.14 Magister i Zlin –Z-526F, czy przejażdżka zabytkowym pojazdem wojskowym. To tylko nieliczne z atrakcji, które czekały na uczestników wystawy Militaria XX wieku mającej miejsce w dniach 26 – 28 października na terenie Targów Lublin S.A.

Miłośnicy militariów mogli oglądać licznie zgromadzone pojazdy militarne z całej Polski, a także repliki samolotów. Odbyły się również pokazy broni i sprzętu wojskowego, wystawa modelarstwa oraz giełda kolekcjonerów.

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, którzy mieli okazję pobawić się w odkrywców, dzięki strefie wykrywaczy metali oraz ścieżce edukacyjnej, na której mogli obejrzeć rekonstrukcje historyczne i spotkać się z Misiem Wojtkiem, ulubieńcem żołnierzy armii gen.Andersa. Czekała ich również możliwość przejażdżki zabytkowymi pojazdami historycznymi.

Wydarzeniu towarzyszyły spotkania i dyskusje na temat odkryć, podróży i dociekań bibliograficznych. Gościem specjalnym był pisarz i podróżnik Mariusz Borowiak, który opowiedział o odnalezienia wraku i wyciągnięciu dzwonu z niszczyciela eskortowego ORP “Kujawiak”.

Zostaw komentarz