fbpx
WAŻNE
„Aida” w Kinie Konesera (17 września, 2021 11:19 am)
ZOBACZ MÓJ GŁOS. FESTIWAL POEZJI MIGANEJ (15 września, 2021 11:07 am)
“TAM GDZIEŚ MUSI BYĆ NIEBO” (14 września, 2021 5:18 pm)
„Nie kupuj! Adoptuj!” (14 września, 2021 2:56 pm)
Spotkanie Klubowe & Raut Ambasadorów LKB (14 września, 2021 10:15 am)

Miodobranie na tarasie widokowym VIVO! Lublin

14 lipca 2021
97 Wyświetleń

Cztery ule i 200 tys. pracowitych pszczół rasy Bukfast tworzą od czterech lat VIVO! Pasiekę. Ubiegłoroczne plony okazały się niezwykle owocne, zebrano bowiem ponad 60 litrów pysznego lipowo-spadziowego miodu. Jak będzie tym razem? Efekty pracy pszczół poznamy już niebawem. W najbliższą sobotę, 17 lipca, na dachu VIVO! Lublin odbędzie się pierwsze w tym roku miodobranie. Na miejscu będzie można podejrzeć proces pozyskiwania złotego specjału oraz wysłuchać ekologicznych ciekawostek.

VIVO! Lublin od początku istnienia stawia na proekologiczne rozwiązania. Od czterech lat na dachu centrum handlowego, pod okiem doświadczonego pszczelarza, nad produkcją miodu pracuje kilkaset tysięcy pracowitych owadów. Przedstawicielki rasy Bukfast z VIVO! Pasieki już na stałe wpisały się w ekosystem, wprowadzając harmonię pomiędzy naturą a miejską architekturą. Gwarantują także bioróżnorodność, prawidłowe funkcjonowanie środowiska, a także… pyszny miód!

Wszyscy, którzy zechcą spróbować słodkiego specjału, w najbliższą sobotę powinni odwiedzić VIVO! Lublin. W godz. 12.00-15.00 na tarasie widokowym odbędzie się pierwsze w tym roku miodobranie – opiekun pasieki przeprowadzi pokaz produkcji miodu oraz opowie o roli pszczół w biosystemie. Na miejscu będzie można zajrzeć także w głąb szklanego, pokazowego ula oraz wysłuchać ciekawostek z życia owadów. Uczestnicy miodobrania, jako pierwsi, osobiście sprawdzą efekty mozolnej pracy małych producentów i skosztują pysznego miodu, będzie on rozdawany klientom zarówno na dachu VIVO!, jak i wewnątrz obiektu na pasażu handlowym.

Ponadto nieopodal Pasieki pojawił się niedawno hotel dla owadów, który zapewnia schronienie wielu gatunkom. Pomaga on nie tylko chronić pożyteczne stworzenia, dbając o ich siedliska, ale też bardzo efektownie prezentuje się na tarasie widokowym, idealnie wkomponowując się w otaczający krajobraz. Centrum handlowe zainstalowało tu także budki lęgowe dla ptaków. Całości dopełnia ekologiczna łąka kwietna, która wpisuje się w nową strategię zrównoważonego rozwoju realizowaną przez VIVO! Lublin.

/artykuł zewnętrzny/

Zostaw komentarz