fbpx

Młodzież daje przykład

22 listopada 2021
620 Wyświetleń

Maciej Cieciora, student Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, zdobył nagrodę „Pro Juvenes” w kategorii „Student zaangażowany społecznie”. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej od 2013 roku.

Już po raz dziewiąty plebiscyt wyłonił najbardziej zaangażowanych studentów i studentki oraz najlepsze inicjatywy i organizacje, wspierające środowisko studenckie. Laureaci 11 kategorii w tegorocznej edycji „Pro Juvenes” zostali wybrani na podstawie głosowania internetowego.

Maciej Cieciora to 22-letni student, który aktywnie uczestniczy w życiu naszej Alma Mater. Jest studentem I roku II stopnia na kierunku International Relations na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa.

Jego działania na rzecz uczelni rozpoczęły się od członkostwa w Studenckim Kole Dziennikarskim. Pełniej pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji ds. Promocji i Marketingu w Zarządzie Uczelnianym Samorządu Studentów UMCS, gdzie razem z koleżankami i kolegami działał na rzecz społeczności akademickiej. W ostatnim roku Maciej Cieciora prowadził webinary dla kandydatów na studia. Koordynował również działania związane z organizacją wydarzeń w skali kraju, m.in.: Zjazd Forum Uniwersytetów Polskich, Finał projektu „Młodzi na Rynku Pracy” czy Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej. Ponadto współpracuje z jednostkami akademickimi takimi jak: Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS „Chatka Żaka” oraz Centrum Promocji UMCS.

Od początku działalności w samorządzie studenckim Maciej Cieciora bezinteresownie pomaga studentom zagranicznym, którzy w czasie pandemii spędzali czas zamknięcia w akademikach. Dodatkowo wraz z dr Eweliną Panas, pełnomocnikiem rektora UMCS ds. umiędzynarodowienia kształcenia, współrealizuje projekty w środowisku akademickim dla studentów zagranicznych z Narodowej Agencji Wymiany Akademickich.

foto Archiwum prywatne

Zostaw komentarz