fbpx

MUP w Lublinie ogranicza bezpośrednie kontakty z klientami urzędu

16 marca 2020
2 017 Wyświetleń

W związku z bardzo dużą ilością osób chcących rejestrować się w MUP w Lublinie z powodu powrotów z zagranicy i wykazujących objawy przeziębienia  Miejski Urząd Pracy w Lublinie podjął decyzję o czasowym ograniczeniu kontaktów bezpośrednich z klientami urzędu.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, a także troską o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Lublina, pracodawców oraz pracowników publicznych służb zatrudnienia, Miejski Urząd Pracy w Lublinie czasowo zmienia model swojego funkcjonowania. Bezpośrednia obsługa klientów odbywać się będzie tylko w miejscu do tego wyznaczonym– informuje Monika Różycka-Górska rzeczniczka MUP w Lublinie.

Oznacza to, że do budynku MUP w Lublinie przy ul. Niecałej 14 poza strefą wyznaczoną od obsługi klienta wpuszczani będą wyłącznie pracownicy urzędu pracy. Tym samym odwołane zostały wszystkie zaplanowane na marzec indywidualne wizyty i konsultacje osób bezrobotnych u doradców klienta. –Będą one odbywać się drogą telefoniczną– dodaje Różycka-Górska. Sytuacja ta nie oznacza, że pracownicy Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie przerwą pracę. Na bieżąco będą rozpatrywane wszystkie sprawy, pisma i zgłoszenia przesyłane do MUP w Lublinie za pośrednictwem internetowych formularzy, poczty tradycyjnej oraz elektronicznej (mup@mup.lublin.pl), a także w ramach kontaktów telefonicznych. Odpowiedzi na otrzymane zapytania oraz wydane decyzje administracyjne przesyłane będą elektronicznie lub tradycyjną pocztą– wyjaśnia rzeczniczka i dodaje, że bez wychodzenia z domu można zarejestrować się elektronicznie w Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie, wysłać pismo do urzędu za pośrednictwem ePUAP, załatwić sprawę za pośrednictwem Internetu czy zgłosić ofertę pracy on-line za pośrednictwem portalu praca.gov.pl. Dostępne usługi elektroniczne są szczegółowo opisane na stronie MUP w Lublinie: https://muplublin.praca.gov.pl/uslugi-elektroniczne. Ponadto Miejski Urząd Pracy w Lublinie na swojej stronie internetowej apeluje do osób, w tym powracających z zagranicy, o powstrzymanie się od rejestracji w Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie w celu m.in. uzyskania ubezpieczenia zdrowotnego, gdyż zgodnie z ustawą z dnia 02.03.2020 o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID–19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 374) każda nawet nieubezpieczona osoba, będzie diagnozowana bezpłatnie  i otrzyma niezbędną opiekę medyczną w przypadku podejrzenia zarażenia koronawirusem. 

 

Zostaw komentarz