fbpx

Na rodzinny wyjazd i do pracy – Renault Megane Grandtour

10 kwietnia 2019
1 272 Wyświetleń

tekst i foto Piotr Nowacki

 

Renault Megane Grandtour to już czwarta generacja tego modelu. Swój debiut miała w roku 2016, ale nic nie straciła na swojej atrakcyjności. Dalej zwraca na siebie uwagę dzięki dobrze dobranym proporcjom. Jak zapewnia producent, jest to najniższe auto w swojej klasie o największym rozstawie kół. Daje to wrażenie stabilnego trzymania się drogi.

 

MEGANE Grandtour rozpoznasz z daleka… Charakterystyczny układ przednich i tylnych świateł wyróżnia ten model już na pierwszy rzut oka. Przednie światła z diodami LED w kształcie litery „C” przyciągają wzrok swoją wyrazistością. Tylne światła LED z efektem 3D podkreślają, zarówno w dzień, jak i w nocy, jego unikalną osobowość. Zajmując miejsce za kierownicą na dość obszernych fotelach, które dobrze trzymają nas po bokach, czujemy się, jakbyśmy byli zrośnięci z autem. Megane wewnątrz ma dużą przestrzeń. Począwszy od bagażnika, który posiada pojemność 580 l, jak i możliwości przewożenia długich przedmiotów. Po złożeniu tylnych oparć i oparcia pasażera z przodu możemy przewozić przedmioty o długości nawet 270 cm. Idąc tym tokiem myślenia, nawet w podłokietniku projektant przewidział aż 3-litrowy schowek.

 

Komunikat powitalny na wyświetlaczu kierowcy i możemy przystąpić do ustawienia samochodu, wybierając pomiędzy trybami Eco, Sport, Comfort lub wykonać indywidualne ustawienia. Jednym słowem dokonujemy personalizacji auta. W zależności od wybranego trybu zmieniają się na wyświetlaczu ustawienia zegarów oraz kolor podświetlenia boków drzwi, jak również podświetlenie tunelu oddzielającego kierowcę od pasażera.

No to ruszamy.

Po przekręceniu stacyjki pojawia nam się wyświetlacz HUD, na którym dostajemy informację o prędkości czy ostatnich znakach. To przydatne rozwiązanie wpływające na bezpieczeństwo. Nie odrywając wzroku od drogi, mamy w jego zasięgu najważniejsze parametry.

 

Dalszymi udogodnieniami, wpływającymi na podniesienie naszego komfortu i bezpieczeństwa, w które została wyposażona Megane, są: system kontroli martwego pola umieszczony w lusterkach wstecznych, aktywny regulator prędkości, który utrzymuje zadaną prędkość oraz poprzez autoradar dostosowuje ją, mierząc odległości do pojazdu poprzedzającego i w razie potrzeby uruchamiając systemy odpowiedzialne za hamowanie, jak również system kontroli pasa ruchu, który aktywuje się przy prędkości powyżej 70 km/h, informując nas o niezamierzonym opuszczeniu pasa ruchu.

Jednostka napędowa, którą posiadała użytkowana przez nas Meganka, to benzynowy silnik o pojemności ok. 1,4 l i rozwijający moc 140 KM. No cóż, pojemność może nieduża (ekologia), ale dawała sobie dość sprawnie radę bądź co bądź z dość sporym autem, rozpędzając go, jak podaje producent, 0-100 km/h w czasie 9,8 sekundy, zadowalając się przy tym 7,2 litrami paliwa na 100 kilometrów w tzw. cyklu mieszanym.

 

Podsumowując naszą kilkudniową przygodę z Meganką, wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Nie dziwi więc fakt, że jest to model chętnie kupowany przez przedsiębiorców (floty), którzy patrzą rozsądnie na wydane pieniądze. Dobra jakość za rozsądną cenę.

 

NAZARUK SERVICE – Salon Renault

Abramowicka 45, 20-442 Lublin

tel: 81 748 68 68

www.nazaruk.pl

Zostaw komentarz