fbpx

“Nałęczowskie opowieści”

28 czerwca 2021
652 Wyświetleń

Nałęczowski Ośrodek Kultury przygotował wydarzenia w sam raz na wakacyjny okres. Będą to darmowe spacery historyczne po Nałęczowie oraz warsztaty dla mieszkańców. Zorganizowane zostały w ramach projektu “Nałęczowskie Opowieści”.

Niecodzienne spacery po Nałęczowie

Nałęczów jest miejscem niezwykle wyrazistym, o niepowtarzalnym uroku i kolorycie. Co sprawia, że jest wyjątkowe? Jakie historie uformowały jego tożsamość? Jakie przestrzenie i elementy składają się na niesamowitą aurę Nałęczowa? Mieszkańcy oraz turyści będą mogli odkrywać i wspólnie definiować genius loci miasteczka.

Cykl spacerów tematycznych, prowadzonych przez regionalistów, architektów i historyków sztuki, to świetna okazja, by usłyszeć wiele niezwykłych opowieści m.in. o związkach Nałęczowa z rodem Małachowskich, biografiach lokalnych społeczniczek i działaczek czy też dziejach rodzimej edukacji. Odkryjemy też niezwykłe budynki – zarówno te z bogatą przeszłością jak i zupełnie współczesne. Pierwszy spacer historyczny już 3 lipca w godz. 16.00-18.00 – “Śladami Małachowskich”.

Warsztaty zapisywania wspomnień

Na mieszkańców Nałęczowa czekają międzypokoleniowe warsztaty artystyczne – literackie oraz plastyczne. W tej przestrzeni będą mogli dzielić się osobistymi historiami i zapisywać rodzinne wspomnienia. By dopełnić stworzone teksty uczestnicy warsztatów wykonają artystyczne, inspirowane starymi fotografiami, ilustracje. Efekty działań twórczych zostaną zaprezentowane na wystawie plenerowej w centrum Nałęczowa i w towarzyszącym jej katalogu. Pierwsze warsztaty już 5 lipca w godz. 16.00-19.00.

Dostępność wydarzeń

Dzięki współpracy z lubelskim stowarzyszeniem “Otwieracz”, po raz pierwszy w Nałęczowie, odbędą się wydarzenia dostępne. Na wszystkich wydarzeniach będzie możliwość skorzystania z asysty dla osób z niepełnosprawnością. Dwa spacery historyczne będą tłumaczone na PJM, jeden będzie dedykowany osobom niewidomym i niedowidzącym.

Kto chciałby poznać Nałęczów bliżej lub podzielić się wiedzą o nim, na nowo zapisaną, narysowaną czy namalowaną, powinien koniecznie skorzystać z oferty Nałęczowskiego Ośrodka Kultury.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest darmowy. Szczegółowy program jest dostępny na stronie Nałęczowskiego Ośrodka Kultury: http://www.noknaleczow.pl/aktualnosci/277-naleczowskie-opowiesci

(ann)

Zostaw komentarz