fbpx

Naukowcy UMCS laureatami nagród Ministra Edukacji i Nauki

24 lutego 2021
705 Wyświetleń

Troje nauczycieli akademickich z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zostało laureatami nagród Ministra Edukacji i Nauki. Nagrody przyznawane są w 5 kategoriach: za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz całokształt dorobku. Są to wyróżnienia dla najwybitniejszych w swoich dziedzinach nauczycieli akademickich i naukowców.

Nagrodę w kategorii “za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej” otrzymała dr hab. Katarzyna Radzik-Maruszak z Katedry Administracji Publicznej Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UMCS.

Łącznie MEIN nagrodziło w tej kategorii 71 osób (przyznano 31 nagród indywidualnych i zespołowych).

W kategorii “za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności dydaktycznej” nagrodę otrzymała dr hab. Alicja Snoch-Pawłowska, prof. Uczelni z Katedry Grafiki Warsztatowej Instytutu Sztuk Pięknych UMCS, Dziekan Wydziału Artystycznego UMCS.

Za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności dydaktycznej przyznano 9 nagród indywidualnych i zespołowych (65 osób).

Za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności wdrożeniowej został nagrodzony dr hab. Jerzy Wielbo, prof. Uczelni z Katedry Genetyki i Mikrobiologii Instytutu Nauk Biologicznych Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS.

W tym zestawieniu przyznano 10 nagród indywidualnych i zespołowych. Łącznie wyróżnienie otrzymało 26 osób.

W 2020 r. do ministerstwa wpłynęły 124 wnioski o przyznanie nagród, z czego do oceny merytorycznej zespołu doradczego zostało zakwalifikowanych 111. Minister Edukacji i Nauki podjął decyzję o przyznaniu 74 nagród, w tym 57 indywidualnych i 17 zespołowych.

Pełna lista laureatów znajduje się na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/swietujemy-dzien-nauki-polskiej

Źródło: Biuro prasowe UMCS w Lublinie

Foto: Scott Graham/ Unsplash

Zostaw komentarz