fbpx

Nie tylko nowy salon BMW

10 lutego 2015
Komentarze wyłączone
962 Wyświetleń

DSC_9384-1Nowy adres na motoryzacyjnej mapie Lublina jest ze wszech miar godny polecenia. To nowa siedziba firmy Best Auto, która mieści się przy ul. Metalurgicznej 60. Obiekt powstał zgodnie z najnowszymi wymaganiami firmy BMW. Posiada nowoczesną, przeszkloną bryłę, nawiązującą do kubizmu. Powierzchnia całkowita wynosi aż 2900 metrów kwadratowych. W tym salon ekspozycyjny zajmuje około 900 metrów kwadratowych, zaś serwis około 850 m kw. Na tej olbrzymiej powierzchni z dużym „światłem” eksponowane będą samochody i motocykle BMW. Rozmach nie dziwi, bowiem odpowiednia i godna ekspozycja wymaga przestrzeni. W otwarciu nowego salonu uczestniczyło wielu znakomitych gości, m.in. Prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz przedstawiciele BMW Polska na czele z dyrektorem generalnym Paulem de Courtois.

W niezwykłej scenografii zbudowanej ze świateł odbyła się premierowa odsłona dwóch aut prestiżowej marki BMW. Pierwszym z prezentowanych modeli był X6, jest to już druga generacja bawarskiego SAV-a. Za najlepszą charakterystykę niech posłużą słowa Wojciecha Żura, prezesa firmy Best Auto. ‒ Uzbrojone w emanujący jeszcze większą siłą design i niesamowite osiągi, nowe BMW X6 niewątpliwie wzmacnia swą pozycję lidera w segmencie aut zapewniających ekskluzywność i radość z jazdy. Druga generacja Sports Activity Coupe, które do tej pory znalazło globalnie niemal 250 000 nabywców, ma wyjątkowy status wśród rywali modeli X marki BMW ze względu na nieodparty urok, oszałamiające osiągi i innowacyjne formy luksusu.

Kolejnym modelem prezentowanym w nowym obiekcie lubelskiego dealera BMW był model i8. Jak przekonują pracownicy salonu to pierwszy samochód hybrydowy typu plug-in BMW Group, samochód sportowy o niezwykle progresywnej i zrównoważonej ekologicznie charakterystyce. Stworzone dla tej marki nadwozie typu 2+2 (układ foteli pasażerskich), wykonane w typowej dla BMW architekturze LiveDrive, o odkrywczo skutecznej aerodynamice i wizjonerskim uformowaniu wnętrza, zapewnia maksymalnie intensywne doznania z jazdy Szkielet klatki pasażerskiej wykonano z plastiku wzmacnianego włóknem węglowym (CFRP), natomiast wszystkie elementy napędowe, akumulatory, elementy zawieszenia, struktury nośne zderzeniowe i funkcjonalne zintegrowano w szkielecie Drive-Modul wykonanym z aluminium. Efekt takiej konstrukcji: masa własna gotowego do jazdy auta z baterią akumulatorów: 1485 kg, współczynnik oporu aerodynamicznego Cx: 0,26, niezwykle nisko położony środek ciężkości: 46 cm i niemal idealny rozkład mas między osie.

Inne charakterystyczne cechy to emocjonujący design klasyczne proporcje samochodu sportowego i typowe dla BMW cechy stylistyczne w nowej interpretacji jak np. unoszone do góry drzwi. Lampy główne i tylne są zespolone seryjnie w pełni w technologii diodowej LED. Jako opcja dostępne są lampy główne laserowe (po raz pierwszy na świecie montowane w samochodzie seryjnym).

Bez dwóch zdań mamy tu do czynienia z całościową koncepcją zrównoważonego rozwoju w skali całego łańcucha produkcji: wytwarzanie włókien węglowych i montaż pojazdu odbywają się w 100 procentach z wykorzystaniem prądu elektrycznego uzyskiwanego regeneracyjnie. Innowacyjne są metody związane z recyklingiem: materiały są przetwarzane w ekologiczny sposób, a jednak i optycznie, i w dotyku mają charakterystykę premium.

Podczas uroczystego otwarcia niewątpliwie uwagę zainteresowanych najbardziej wzbudził model BMW i8, który niestety nie będzie w regularnej sprzedaży u lubelskiego dealera Best Auto. Niemniej jednak to ten sportowy samochód przysporzył gościom najwięcej wrażeń.

Tekst Piotr Nowacki

foto Dariusz Socha

Komenatrze zostały zablokowane