fbpx

NIE wycince drzew

1 czerwca 2020
749 Wyświetleń

Przeciwnikom wycinki drzew przy ulicy Lipowej w Lublinie, by wyjść przed szereg nie przeszkodził nawet obfity deszcz. W niedzielę 31 maja pikieta zebrała blisko 150 osób, od najmłodszych po tych bardziej “zakorzenionych” w mieście. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele różnych środowisk – poczynając od ekologów, po działaczy społecznych i mieszkańców miasta. Wszyscy ustawili się w szpaler wzdłuż ulicy Lipowej, zachowując przy tym bezpieczny dystans. Na trzymanym przez protestujących pasie materiału widniały m. in. hasła: “Stop wycince!”, “Protestujemy! Drzewa chcemy!”. Mieli też transparenty z napisami “Ocalmy drzewa”, “Szersze horyzonty nie ulice!!!”, “Sami siebie wytnijcie”.

Mimo protestu po godzinie 22.00, rozpoczęto proces usuwania drzew – w celu przesadzenia wykopano pięć z nich. Docelowo z ul. Lipowej, zgodnie z zatwierdzonym projektem przebudowy, przesadzonych ma być 19 drzew, a 11 ma być wyciętych.

Modernizacja ul. Lipowej jest częścią większej inwestycji dotyczącej również przebudowy Alei Racławickich i ulicy Poniatowskiego. Obejmuje ona m.in. poszerzanie jezdni, budowę pasów do zjazdów w ulice boczne a także modernizację kanalizacji sanitarnej i budowę nowej kanalizacji deszczowej. Łączny koszt remontu to blisko 109,5 mln zł.

foto materiały własne

poprzedni artykuł z tej kategorii: Sukces fizyków z UMCS

Zostaw komentarz