fbpx

Niecodzienna choinka w SKENDE

13 grudnia 2019
834 Wyświetleń

Już 14 grudnia w SKENDE pojawi się najwyższa w Europie Środkowej choinka zbudowana z klocków LEGO. Na 5 metrowym „drzewku” nie może zabraknąć ozdób, dlatego centrum handlowe zaprasza najmłodszych do wspólnego dekorowania. Przez dwa dni, 14 i 15 grudnia, z tysięcy najsłynniejszych klocków będzie można zrobić niecodzienne bombki i śnieżynki. Oprócz tego czeka także wspólne budowanie kilkumetrowych, trójwymiarowych figur, konkursy z nagrodami oraz baseny z klockami dla najmłodszych budowniczych. Wstęp jest bezpłatny.

Zaaranżowana świąteczna przestrzeń z klockami LEGO będzie dostępna w pasażu centrum 14 i 15 grudnia w godzinach od 11:00 do 19:00. Zostanie ona podzielona na kilka stref, w której będą odbywać się różne aktywności, bo przecież każdy ma swój pomysł, jak bawić się LEGO.

W pobliżu choinki dzieci będą mogły samodzielnie, bądź wspólnie z rodzicami, stworzyć unikalne bombki, śnieżynki i inne unikalne ozdoby choinkowe, które zawisną na „drzewku”. Animatorzy umieszczą prace w odpowiednim miejscu, aby były dobrze wyeksponowane. Kiedy choinka będzie ubrana, rozbłyśnie tysiącem światełek.

W strefie konkursowej każdy będzie mógł sprawdzić umiejętności konstruowania i swoją kreatywność. Wystarczy zbudować własne budowle na temat określony przez animatora. Najciekawsze konstrukcje będą premiowane prezentem-niespodzianką.

Organizatorzy pomyśleli także o najmłodszych, dlatego pojawi się tu strefa DUPLO. To miejsce, w którym najlepiej odnajdą się dzieci w wieku od 1,5 do 5 lat. W „basenie” wypełnionym klockami LEGO DUPLO maluchy będą układać swoje pierwsze budowle. Animatorzy pokażą inspirujące ćwiczenia, dzięki którym maluchy podczas zabawy z rodzicami będą mogły nauczyć się literek, cyferek, kształtów i kolorów. Zabawy ułożone są w taki sposób, aby stymulować dziecięcą kreatywność koordynację ruchową, a także doskonalić umiejętności manualne, intelektualne i społeczne.

Dodatkowo, obok tej strefy będzie można wziąć udział we wspólnym budowaniu świątecznych, figur 3D z klocków. Powstanie tu między innymi trzymetrowy Mikołaj, do budowy którego użyć trzeba będzie ponad 30 tys. klocków.

Pojawi się także miejsce, gdzie każdy będzie mógł dać ponieść się wyobraźni i zrealizować swoje autorskie pomysły. To strefa swobodnego tworzenia, w której można konstruować dowolne budowle. Dodatkowo, animatorzy zdradzą tu kilka trików, jak sprawnie składać klocki
i pokażą, jak wyczarować specjalne świąteczne śnieżynki.

Niezwykła choinka zostanie w SKENDE do początku stycznia 2020 r.

(Materiały organizatorów)

Zostaw komentarz