fbpx

Niedługo koniec siódmego sezonu Lubelskiego Roweru Miejskiego

23 października 2020
463 Wyświetleń

Jeszcze do 31 października można korzystać z rowerów miejskich w Lublinie i Świdniku. Termin ten wynika z aktualnej sytuacji epidemicznej i nie będzie wydłużony do końca listopada, tak jak miało to miejsce w latach ubiegłych.

Od kilkunastu lat systematycznie rozwijana jest sieć infrastruktury rowerowej, która liczy już ponad 170 km. W sierpniu br. udostępnione dla ruchu rowerowego zostało Stare Miasto. Realizowana obecnie inwestycja przebudowy Al. Racławickich otworzy już w przyszłym roku długo oczekiwany przez rowerzystów dojazd do centrum miasta od strony zachodniej. Aktualnie przygotowywane są również projekty zmiany organizacji ruchu na wybranych ulicach w różnych częściach miasta pod kątem wprowadzenia kontraruchu rowerowego, co pozwoli na skrócenie drogi rowerzystom i poprawi ich bezpieczeństwo.

Lubelski Rower Miejski zainaugurowano we wrześniu 2014. Od 2016 roku działa w systemie aglomeracyjnym, wówczas do systemu dołączyła gmina Świdnik i powiat świdnicki. Aktualnie w systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego jest ponad 119 tys. użytkowników. Od początku działania systemu rowery były wypożyczane ponad 3,4 mln razy.

Źródło: Lublin.eu

Zostaw komentarz