fbpx

Noc Kultury 2020 | Miastoczułość

30 września 2020
1 622 Wyświetleń

Z uwagi na wprowadzenie od 10 października 2020 r. (sobota) strefy żółtej COVID-19 na terenie całego kraju i związane z nią obostrzenia (ograniczenie zgromadzeń) Warsztaty Kultury w Lublinie podjęły decyzję o odwołaniu tegorocznej Nocy Kultury w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców.


Tegoroczna Noc Kultury będzie Miastoczuła. To oznacza, że spojrzymy na nasze miasto inaczej niż zwykle; dostrzeżemy to, co na co dzień ukryte, zachwycimy się tym, co za dnia niedoskonałe. W trosce o bezpieczeństwo związane z panującą pandemią COVID-19 tegoroczna Noc Kultury będzie inna. Zapraszamy na spacer 9-11 października uliczkami i zaułkami Starego Miasta w Lublinie, aby odwiedzić miejsca, w których ukryją się świetlno-muzyczne niespodzianki. Towarzyszyć nam będzie muzyka Krzysztofa Pendereckiego, głos Krystyny Czubówny, a kiedy zajrzymy do jednego z podwórek przywita nas ponad tysiąc szklanych podświetlonych baloników.

Lublin to przede wszystkim Ludzie, czyli mieszkańcy i jego przyjaciele. To Miejsce: drzewa, chodniki, budynki, ulice… To słowo, które tak często wpisujemy w różnych rubrykach i tabelkach, to słowo, które większość z nas nosi codziennie przy sobie wydrukowane w dokumentach osobistych. Jest tak blisko. Bliskość rodzi czułość. Czułość to troska, jest oznaką miłości i wrażliwości – mówi Joanna Wawiórka-Kamieniecka, dyrektor Nocy Kultury. – Zapraszamy do serdecznego spojrzenia na miasto, do odkrywania jego niedoskonałego piękna, niepozbawionego rys i zmarszczek. Podczas dwóch październikowych nocy Lublin zmieni swoje oblicze nie do poznania. Nie będzie udawał podlotka – okaże się dojrzały, piękny, mądry i będzie miał wiele do powiedzenia. Podczas tegorocznej Nocy Kultury spojrzymy na nasze miasto z czułością.

Plan ZOBACZ PEŁNY PROGRAM NOCY KULTURY 2020

Pełny program Nocy Kultury 2020 dostępny jest na stronie nockultury.pl

Foto: Jakub Bodys

Źródło: Warsztaty Kultury w Lublinie

Zostaw komentarz