fbpx
Project Art Gallery

Nowa wystawa w ramach Project Art Gallery

21 lipca 2020
783 Wyświetleń

Do końca października w VIVO! Lublin można podziwiać wyjątkową wystawę pt. „Między błękitem a czerwienią”. Ekspozycja, przygotowana w ramach Project Art Gallery, znajduje się na pierwszym piętrze w lokalu F-41 i czynna jest w godzinach otwarcia centrum handlowego. Jest to już piąta wystawa Project Art Gallery w VIVO! Lublin, prezentująca dzieła interesujących i utalentowanych artystów związanych z Lublinem.

Motywem przewodnim wystawy pt. „Między błękitem a czerwienią” jest symbolika kolorów. Pomiędzy świeżym błękitem reprezentującym czystość i chłód a radosną czerwienią zawiera się szereg barw i ich odcieni. Jest ich tak wiele, jak myśli i działań kreatywnych każdego z prezentowanych twórców. Ta intensywność tonacji oraz ich wzajemna relacja ma zachęcić odbiorcę do szukania własnych symboli i znaczeń. Ekspozycję podziwiać można na pierwszym piętrze w godzinach otwarcia VIVO! Lublin.

Project Art Gallery to inicjatywa promująca sztukę w przestrzeniach publicznych, której pomysłodawcami jest dwoje artystów: Iwona Ostrowska i Arkadiusz Świderski. Projekt, który działa od 2015 roku, skupia się na organizacji wydarzeń związanych z malarstwem współczesnym. Celem działania Project Art Gallery jest wzbogacenie pozytywnych doświadczeń poprzez obcowanie ze sztuką.

Już po raz piąty gościmy na terenie centrum handlowego wyjątkową wystawę w ramach Project Art Gallery. Od początku istnienia naszego obiektu staramy się zaoferować klientom coś więcej, niż tylko zakupy. Zależy nam, aby swój wolny czas spędzały u nas całe rodziny. Wystawy takie jak „Między błękitem a czerwienią” wzbogacają ofertę VIVO! i umożliwiają wielu osobom bezpośredni kontakt ze sztuką – mówi Małgorzata Daca-Gardynik, Dyrektor VIVO! Lublin.

VIVO! Lublin to najnowocześniejsze centrum handlowo-rozrywkowe ze 150 lokalami handlowo-usługowymi, znajdującymi się na przestrzeni 38 000 mkw. powierzchni handlowej. Trzy poziomy parkingu podziemnego oferują ponad 1400 miejsc postojowych. Wielkie otwarcie obiektu nastąpiło 4 marca 2015 roku, a 4 lata później austriacki inwestor IMMOFINANZ zakończył proces integracji swojego największego centrum handlowego w Polsce z marką VIVO!, zmieniając tym samym nazwę obiektu na VIVO! Lublin. Budynek łączy w sobie unikalną architekturę z wysokimi standardami ekologicznymi. To pierwsze w Polsce centrum handlowe, które uzyskało certyfikat BREEAM Excellent dla fazy projektowej, a dodatkowo znalazło się na tzw. „shortliście” prestiżowego konkursu BREEAM Awards 2015. Zarządcą obiektu jest firma CBRE.

Źródło: VIVO

Czytaj też: 76. rocznica likwidacji KL Lublin

Zostaw komentarz