fbpx

Nowe dziecko Subaru – sportowe rodzinne kombi = LEVORG

10 grudnia 2015
Komentarze wyłączone
1 125 Wyświetleń

Subaru (1)Subaru wprowadziło do swojej oferty nowe rodzinne kombi z zacięciem sportowym. Auto nazwano Levorg, co można odczytać jako kombinację trzech słów: LEGACY /dziedzictwo/, REVOLUTION /rewolucja/ oraz TOURING /podróżowanie/. Levorg został zbudowany na płycie podłogowej Imprezy, modelu najbardziej popularnego w stajni Subaru. Auto prezentuje się bardzo dynamicznie, a umiejscowiony na masce wlot powietrza do intercoolera dodaje mu agresywnego wyglądu. Nie tylko wizualnie auto jest godne zainteresowania. Mile zaskakuje nas również silnik. Nie może jednak być inaczej. Pod maską Levorg pracuje charakterystyczna dla marki Subaru czterocylindrowa, turbodoładowana jednostka w układzie bokser, o pojemności 1600 cm sześciennych. W pierwszej chwili wydawać się może, że to niezbyt wiele. Nic bardziej mylnego. Zgodnie z deklaracją producenta silnik ma moc 170 KM i moment obrotowy aż 250 Nm już od 1800 obr./min. Czujemy to wyraźnie podczas jazdy Levorgiem (zwłaszcza gdy ustawimy tryb sport, jeden z dwóch możliwych do wyboru trybów jazdy).

Prowadzenie auta sprawia nam wówczas naprawdę dużą frajdę. Dodatkowo, stały napęd wszystkich kół, dobrze zestrojony z sześciobiegową skrzynią biegów sprawia, że czujemy się królem drogi. Wewnątrz auto prezentuje się równie korzystnie. Dobre wrażenie robią dobrane ze smakiem detale kabiny. Podcięta w dolnej części gruba i wygodna kierownica, tapicerka z wyraźnym, niebieskim stębnowaniem, aluminiowe pedały, wyświetlacz na podszybiu, na którym możemy ustawić podgląd pracy silnika, stopnia otwarcia przepustnicy, temperatury oleju i ciśnienie ładowania. Innymi słowy – zrównoważona sportowa elegancja.

Po zajęciu miejsca za kierownicą w wygodnym, dobrze trzymającym ciało fotelu odnosimy wrażenie, że jesteśmy zespoleni z naszym Levorgiem. Wygodnie jest również na tylnych siedzeniach, tym bardziej, że oparcia są regulowane. Bardzo przydatna funkcja, jeżeli podróżujemy z dziećmi, które lubią zasypiać w czasie jazdy.

Bagażnik Levorga może nie oszołamia pojemnością, jak na auto typu kombi, ale jest wystarczający. Przestrzeń załadowcza przy zaciągniętej rolecie to 522 l. Natomiast próg załadowczy został umieszczony na tyle nisko, że nie sprawia problemów nawet przy ładowaniu cięższych przedmiotów.

Po naszej kilkudniowej przygodzie z Subaru Levorg z pełnym przekonaniem możemy podpisać się pod hasłem reklamowym tej marki: „LEVORG dla każdej Twojej życiowej roli”.

Tekst Piotr Nowacki, foto Marek Podsiadło

Komenatrze zostały zablokowane