fbpx

Nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa w Polsce.

25 marca 2020
586 Wyświetleń

W związku z epidemią koronawirusa obowiązują nas nowe zasady bezpieczeństwa, szczególnie chodzi o przemieszczanie się. Obowiązek pozostania w domach nie będzie dotyczył konieczności dotarcia do miejsca pracy czy załatwienia niezbędnych czynności jak zakup jedzenia i lekarstw czy opieka nad bliskimi. Poruszać będzie można się tylko w dwie osoby – obostrzenie nie dotyczy rodzin. W środkach transportu publicznego może być zajęta maksymalnie połowa miejsc siedzących.   Zakazuje się wszelkich zgromadzeń. W mszy świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę. Ograniczenia dotyczące liczby osób nie dotyczą zakładów pracy. Należy jednak stosować w nich szczególnie  zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie zachowania odległości pomiędzy pracownikami oraz używania środków dezynfekcji.

Służby epidemiczne zalecają zachowanie szczególnej ostrożności na terenie szpitali. Na Lubelszczyźnie w siedmiu miejscach  strażacy rozstawili namioty z osprzętem, które mają służyć jako mobilne izby przyjęć. Trzy namioty z całodobowym nadzorem znajdują się przy szpitalu im. Jana Bożego przy ul. Biernackiego w Lublinie, trzy namioty ustawiono przed szpitalem w Puławach, zaś dwa w Chełmie. Po jednym namiocie rozstawiono przy szpitalach w Łukowie, a także w Lublinie przy alei Kraśnickiej, Jaczewskiego i Grenadierów.

W podgrzewanych namiotach, lekarze dokonują wstępnej selekcji pacjentów do dalszego postępowania. Jeśli chory będzie zarażony SARS-CoV-2 lub będzie znajdował się w grupie ryzyka, zostanie przetransportowany do szpitala zakaźnego.

Liczba zachorowań na Lubelszczyźnie to 58 przypadków, odnotowano także 2 zgony. Stan chorych na dzień 25.03.2020 r. w Polsce to 927 zachorowania i 12 zgonów. 

Zostaw komentarz