fbpx

Nowe połączenie lotnicze na trasie Lublin- Sztokholm

27 sierpnia 2014
Komentarze wyłączone
973 Wyświetleń

lotnisko 12 (2)Od 21 maja 2015 roku Port Lotniczy Lublin wystartuje z nowym połączeniem do Szwecji, w porcie Sztokholm Skavsta. Połączenie będzie obsługiwane przez linię Wizz Air 3 razy w tygodniu (wtorki, czwartki i soboty), a podróż potrwa niespełna 2 godziny. Cena biletu w jedną stronę na nowej trasie Lublin – Sztokholm Skavsta, wliczając podatki i opłaty obowiązkowe, a także mały bagaż podręczny, to kwota od 129 PLN. Przewoźnik ogłosił także zwiększenie od marca 2015 roku obecności na dotychczasowych trasach do Oslo (z 2 do 3 lotów tygodniowo) i Londynu Luton (z 3 do 5).

– Decyzja linii Wizz Air o uruchomieniu nowego kierunku i rozszerzeniu siatki połączeń potwierdza potencjał naszego lotniska i wpisuje się w oczekiwania podróżujących, ale przede wszystkim daje nowe możliwości rozwoju miastu i regionowi – podkreślał na konferencji prasowej prezes zarządu spółki Port Lotniczy Lublin, Krzysztof Wójtowicz.

Wizz Air to największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej. Łącznie od 21 maja 2015 roku samoloty Wizz Air będą wykonywały 11 operacji lotniczych w tygodniu. W roku 2015 Wizz Air zamierza przewieźć z i do Lublina około 140.000 pasażerów.

Komenatrze zostały zablokowane