fbpx

Nowy trener drużyny Motor Lublin

25 czerwca 2019
980 Wyświetleń

Mirosław Hajdo, były piłkarz, obecnie trener piłkarski został nowym trenerem drużyny Motor Lublin. Jako zawodnik występował m. in. w Garbarni Kraków i Górniku Wieliczka.

– Przed nami odważne decyzje dotyczące przyszłości Motoru, które sprawią, że będzie to ostatni trzecioligowy sezon na Arenie Lublin. Przywiązujemy dużą wagę do najbliższego sezonu w wykonaniu drużyny, dlatego dzisiaj przedstawiamy nowego trenera Motoru Lublin, którym został Mirosław Hajdo. Wierzę, że ze swoim doświadczeniem przekaże Motorowi nową jakość gry oraz energię, której ostatnio brakowało drużynie, a kibice Motoru stanął się widzami meczów na coraz wyższym poziomie – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Mirosław Hajdo karierę trenerską zaczynał w Cracovii, zajmując się grupami młodzieżowymi, był asystentem trenera pierwszej drużyny, a także prowadził drużynę Cracovii w 2002 roku, a potem również w 2014 roku. Pracował w wielu klubach z Małopolski i Podkarpacia, m. in. w Kolejarzu Stróże, Resovii Rzeszów, Termalice Bruk – Bet Nieciecza, czy Sandecji Nowy Sącz. Największy sukces trener Hajdo odniósł w Garbarni Kraków, którą objął w 2014 roku. Z klubem o ograniczonych możliwościach finansowych i organizacyjnych wywalczył awans do II ligi w 2017 roku. Po zaledwie jednym sezonie gry w II lidze Garbarnia pod wodzą trenera Hajdo awansowała do I ligi. Wcześniej klub grał na tym poziomie rozgrywek piłkarskich od 1974 roku. Mirosław Hajdo był trenerem Garbarni Kraków do 15 października 2018 roku.

foto Tomasz Lewtak (https://motorlublin.eu/2019/06/24/miroslaw-hajdo-trenerem-motoru-lublin/)

Zostaw komentarz