fbpx

„Obywatel” – 4 listopada przedpremierowo w ramach Kocham Kino w Multikinie.

3 listopada 2014
Komentarze wyłączone
728 Wyświetleń

 

KochamKino-Obywatel_GRAFIKAAni wodzirej ani amator. Po prosty zwykły obywatel. Zobacz kapitalny aktorski tandem Jerzego i Macieja Stuhrów w brawurowej słodko-gorzkiej satyrze na polską współczesność – „Obywatel”. 

Obywatel Jan Bratek. Gdziekolwiek się pojawi, ściąga na siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Niczym Forrest Gump, Bratek bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swojej epoki. Ma wielkie szczęście, a może raczej… pecha, że zawsze znajduje się w miejscach, gdzie historia akurat zmienia swój bieg. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak i w nowoczesnej, demokratycznej Polsce doprowadzając do zabawnych wpadek. Jana Bratka, który przez całe życie stara się jedynie być sobą, zagrali ojciec i syn – Jerzy i Maciej Stuhrowie. W komedii zobaczymy także m.in. Sonię Bohosiewicz, Magdalenę Boczarską, Ireneusza Czopa, Piotra Głowackiego i Janusza Gajosa. Twórcą zdjęć jest nominowany do Oscara i wielokrotnie nagradzany Paweł Edelman.

By wygrać zaproszenie na seans, należy wysłać zgłoszenie z imieniem i nazwiskiem na adres: redakcja@lajf.info z tytule maila wpisując: Obywatel.

 

Komenatrze zostały zablokowane