fbpx

Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2022

10 października 2022
445 Wyświetleń

Dzisiaj, 10 października, w Lubelskim Centrum Konferencyjnym rozpoczęła się 8. edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2022. Temat przewodni tegorocznego spotkania brzmi: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Wojna w Europie. Polska w obliczu nowych wyzwań.” Wydarzenie potrwa do jutra.

Europejskie Centrum Biznesu zaprosiło czołowych przedstawicieli świata polityki, gospodarki, nauki i biznesu. Tegoroczna edycja koncentruje się na filarach polskiej gospodarki przyszłości, czyli branżach, firmach i instytucjach, które swoją działalnością i determinacją  przyczyniają się do rozwoju gospodarczego kraju.

W ramach zaplanowanych debat przeprowadzane są dyskusje poświęcone zabezpieczeniu polskiej gospodarki w dobie wojny na Ukrainie pod kątem konsekwencji gospodarczych wynikających z wojny oraz zamrożenia relacji handlowych z Rosją. W centrum uwagi znajduje się temat bezpieczeństwa narodowego, gospodarczego, energetycznego i finansowego, jak również rozwoju potencjału infrastrukturalnego i innowacyjnego. Na zakończenie pierwszego dnia Szczytu odbędzie się Gala wręczenia statuetek Bursztyn Polskiej Gospodarki 2022 oraz Bursztynowe Serce 2022.

foto PN

Zostaw komentarz