fbpx

Oryginalny koncertowy Wirydarz lubelskiego Centrum Kultury

23 maja 2023
236 Wyświetleń

Muzyka Naczyń to mieszanka alternatywnego rocka z wpływami psychodelii, jazzu i muzyki ilustracyjnej. Inspirują się również kinem. Nazwa zespołu została zaczerpnięta z filmu Jima Jarmusha „Noc na Ziemi”. Muzycy są autorami nowych instrumentacji do sztandarowych, polskich filmów animowanych „Dom” W. Borowczyka i J. Lenicy z 1958 r., „Labirynt” J. Lenicy z roku 1962, „Był sobie raz…” z 1957 r. w reżyserii W. Borowczyka i J. Lenicy, jak również „Nowy Janko Muzykant” z 1960 r. w reżyserii J. Lenicy, które wykonuje na żywo podczas projekcji tych filmów.

Natomiast Oranżada to grupa, która buduje własne brzmienie od blisko 25 lat. Ich muzyka to połączenie eksperymentalnego kraut rocka z pokrewieństwami wielu innych gatunków muzyki awangardowej i alternatywnej. Do tej pory wydali 5 albumów. Mają na sowim koncie również nagrania do słuchowisk i filmów. 

Za wersję wizualną odpowiedzialny jest Radek /eRBu/ Bułtowicz. Artysta używa płynów – korzysta m.in. z diaskopów, co daje możliwość ‘zfalowania’ ekranu i całej przestrzeni.

Zapowiada się naprawdę niecodzienne wydarzenie 🙂

foto Centrum Kultury w Lublinie

Zostaw komentarz