fbpx

Patterns of Europe – Meblujemy miasto!

17 października 2017
756 Wyświetleń
Zaprojektuj mebel miejski dla Lublina i wygraj 4000 zł w konkursie Patterns of Europe – Meblujemy miasto! W tym roku obchodzimy Wielki Jubileusz 700-lecia nadania praw miejskich Lublinowi, jest to zatem rok wyjątkowy i taka też jest tegoroczna edycja projektu Patterns of Europe | Wzory Europy, która odbywa się pod hasłem Meblujemy miasto! Z tej okazji, ogłoszono konkurs, który polega na zaprojektowaniu elementu małej architektury inspirowanej tradycyjnym wzornictwem Lubelszczyzny. Ogłaszając to wyzwanie projektowe organizatorzy chcą zwrócić uwagę zarówno branży graficznej, jak i mieszkańców naszego miasta, na rolę przestrzeni publicznej jako niezwykle istotnego składnika krajobrazu miasta oraz przypomnieć lokalne tradycje wzornicze wywodzące się z bogactwa kultury ludowej.
Poprzez elementy designu w przestrzeni miejskiej pomysłodawcy konkursu chcą kształtować estetyczny charakter Lublina, wywoływać pozytywne emocje oraz sprowokować dyskusję o odpowiedzialności za wizualną stronę przestrzeni publicznej. Konkurs na mebel dla Lublina zainspirowany tradycyjnym wzornictwem Lubelszczyzny to też zachęta do zainteresowania się bogactwem kultury ludowej, do inspirowania się tym zapleczem po to, aby tworzyć projekty przedmiotów całkowicie nowych i unikalnych.
JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?
  • Udział w konkursie mogą wziąć projektanci, studenci i absolwenci szkół wyższych o profilu plastycznym lub projektowym.
  • W regulaminie znajdują się m.in. inspiracje, którymi należy się sugerować przy pracy nad pomysłem oraz niezbędne specyfikacje.
  • Głównym kryterium oceny prac jest inspiracja (w formie, treści) sztuką tradycyjną Lubelszczyzny, tradycyjnymi metodami produkcji oraz umiejętne przejście od źródła inspiracji do współczesnego dizajnu.
  • Propozycje można nadsyłać pod adres: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, 20-112 Lublin.
  • Termin nadsyłania prac do konkursu „Meblujemy miasto” w ramach projektu Patterns of Europe | Wzory Europy 2017 zostaje wydłużony do 19 listopada 2017 roku. Wyniki najpóźniej 06.12.2017 r.
  • Zwycięzca Konkursu otrzyma Nagrodę pieniężną w wysokości 4000 PLN brutto.

Zostaw komentarz