fbpx

Piosenka jest dobra na wszystko

16 marca 2021
563 Wyświetleń

Widowisko satyryczno-muzycznego “Piosenka jest dobra na wszystko” – oparte jest na piosenkach z Kabaretu Starszych Panów, zarówno tych najpopularniejszych, jak i mniej znanych, odkrytych na nowo przez reżysera Jerzego Turowicza. Utwory w aranżacjach muzyków, Janusza Bacy i Tomasza Jusiaka, brzmią świeżo i współcześnie, a pełna dowcipu i humoru sytuacyjnego inscenizacja pokazuje, że twórczość Starszych Panów celnie opisuje także dzisiejszy świat. Liryczne i satyryczne piosenki w wykonaniu solistów i artystów chóru, którym towarzyszą tancerze baletu, tworzą spójną opowieść o nas samych.

Podczas wieczorów wypełnionych piękną muzyką i błyskotliwymi tekstami widzowie będą mogli się przekonać, czy z rodziną faktycznie najlepiej wychodzi się na zdjęciu („Rodzina”), czy należy ufać, czy może jednak sprawdzać („Pas cnoty”) i z przymrużeniem oka spojrzą na życie seniorów („Wesołe jest życie staruszka”). Nie zabraknie także momentów wzruszeń. Całość uzupełnią pomysłowe rysunki graficzki młodego pokolenia Natalii Salwy.

Wystąpią: Dorota Szostak-Gąska, Mariola Zagojska, Monika Rej, Magdalena Rembielińska, Jakub Gąska, Patryk Pawlak i soliści baletu, a także orkiestra Teatru Muzycznego w Lublinie pod kierownictwem Przemysława Fiugajskiego.

Jak zawsze dobra rozrywka dostarczona przez Teatr Muzyczny w tym trudnym czasie pozwoli spojrzeć na wszystko z dystansu.

Więcej: https://teatrmuzyczny.eu/kalendarium/piosenka-jest-dobra-na-wszystko-2020-2021

Źródło: Teatr Muzyczny w Lublinie

Zostaw komentarz