fbpx

Pociągi w Tarasach Zamkowych

29 sierpnia 2017
817 Wyświetleń

Dziesiątki lokomotyw, setki wagonów, kilometry krętych torów, rozjazdy, tunele i stacje – to wszystko już niedługo można będzie zobaczyć w Tarasach Zamkowych. W dniach 1 – 3 września zagości tu wystawa prezentująca miniaturowy świat kolei. Będzie to okazja, by bezpłatnie zobaczyć niepowtarzalną, jedną z najpiękniejszych w Europie kolejową ekspozycję, która z największą dbałością o szczegóły odwzorowuje autentyczny świat sieci kolejowej.

Na ekspozycji, znajdującej się na placu eventowym na parterze, odwiedzający będą mogli zobaczyć pociągi poruszające się po 100-metrowej makiecie miniaturowego świata, stwarzającego wrażenie rzeczywistości oglądanej z lotu ptaka. Modele, niczym oryginalne składy kolejowe, kursować będą według ustalonego rozkładu jazdy, zatrzymywać na stacjach, wydając przy tym autentyczne dźwięki pojazdów szynowych.

Na wystawie znajdą się małe i średnie stacje kolejowe, bocznice, fabryki, rampy przeładunkowe, a nawet zakłady przemysłowe. Będzie im towarzyszyć zieleń lasów i błękit jezior, z takimi detalami jak figurki zwierząt, urządzenia, akcesoria, czy ludzie uchwyceni podczas wykonywania codziennych obowiązków. Wystawa, mająca edukacyjny, ale również rozrywkowy charakter, zachwyci dzieci i dorosłych. Także osoby szukające oryginalnych pamiątek znajdą coś dla siebie w niezwykłym kolejowym butiku.

Na prawdziwych fanów kolejnictwa czekać będzie również strefa historyczna, w której zaprezentowane zostaną dzieje sieci kolejowej w formie filmów, grafik i fotografii. Zwiedzający będą mogli odwiedzić również kino KOLEJKOLAND, gdzie odbywać się będą emisje filmów i bajek o tematyce związanej z koleją

– Prezentowana kolejowa kraina KOLEJKOLAND to ponad 250 m2 wyjątkowych doznań audiowizualnych. Wyjątkową, szczególnie obleganą atrakcją będzie na pewno makieta ze strefą interaktywnej zabawy – tor, przy którym młodzi adepci – maszyniści będą mogli samodzielnie sterować modelem pociągu. Niezależnie od wieku, zabawa interaktywnymi modelami kolejek dostarczy niezapomnianych przeżyć zarówno najmłodszym, jak i dorosłym – mówi Tomasz Gizicki, Dyrektor Tarasów Zamkowych.

Najmłodsi, pod opieką animatorów, będą mogli skorzystać również z placu zabaw z drewnianymi kolejowymi zabawkami. Dla dzieci w wieku 3-7 lat zostaną zorganizowane różne zabawy edukacyjne. Plac zabaw czynny będzie w godzinach otwarcia wystawy.

Wystawę można będzie odwiedzić w dniach 1-3 września 2017r. w Tarasach Zamkowych w godz. 11:00-19:00. Ekspozycja rozlokowana będzie na poziomie -2 (okolica sklepu Media Expert), na Placu Eventowym na parterze oraz na poziomie +1, przy strefie food court. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny.

Zostaw komentarz