fbpx

Podnoszenie Ciężarów

12 lutego 2014
Komentarze wyłączone
658 Wyświetleń

IMG_4084W dniach 7-8 lutego w Terespolu odbyły się otwarte mistrzostwa lubelskiego Zrzeszenia LZS. W turnieju wystąpiło 99 zawodniczek i zawodników (32 k i 67 m).

Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych. I kategoria – MŁODSI (sportowcy urodzeni w latach 1998 – 2001) i II kategoria STARSI (urodzeni w roku 1997 i starsi). Organizatorami zawodów byli -Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Lublinie, LOZPC Lublin, Urząd Miasta Terespol, MOK Terespol, MULKS Terespol. Ozdobą terespolskiego turnieju okazał się wynik wicemistrzyni kraju do lat 15 – Klaudii Witkowskiej (Unia Hrubieszów) w rwaniu kat. 48 kg (juniorki do lat 16) – 47 kg. Jest to rezultat o 1 kilogram lepszy od należącego do tej zawodniczki rekordu kraju, ustanowionego podczas pierwszych MP do 15 lat w październiku 2013 w Małaszewiczach.

Na uwagę zasługują takżewyniki (grupa STARSZA) Agaty Fus (Znicz Biłgoraj) w kat. 48 kg – 131 kg (57 kg + 74 kg) – 214,7 pkt. i Szymona Wojtowicza (Agros Zamość) – 315 kg ( 145 kg + 170 kg) oraz Krzysztofa Bulaka (Znicz Biłgoraj) – 295 kg (135 kg + 160 kg). GRUPA MŁODSZA – Ewelina Ozon (GOK Koroszczyn) w kat. 63 kg – 125 kg (58 kg + 67 kg) – 169,8 pkt Mateusz Skulimowski (MUKS Terespol) – 217 kg (97 kg +120 kg) – 306,6 pkt.

MareK

IMG_4127 IMG_4140 IMG_4178 skulimowski_terespol

KLASYFIKACJA WG. PUNKTACJI SINCLAIRA

 

                           rocznik   drużyna       rwanie podrzut      punkty

DZIEWCZĘTA

1

Ozon Ewelina

98

GOK Koroszczyn

61,00

63

125

169,8

2

Witkowska Klaudia

99

Unia Hrubieszów

48,00

50

103

168,8

3

Majewska Adrianna

98

Wisła Puławy

65,80

60

122

157,6

4

Rak Katarzyna

99

Znicz Biłgoraj

48,10

48

95

155,4

5

Rak Agnieszka

01

Znicz Biłgoraj

57,90

50

98

138,2

6

Sałamacha Elżbieta

00

Aros Zamość

66,80

47

96

122,9

 

CHŁOPCY

1

Skulimowski Mateusz

98

MULKS Terespol

64,10

110

217

306,6

2

Izdepski Marcin

99

Orlęta Łuków

75,70

105

220

279,8

3

Komorniczak Filip

99

Narew Pułtusk

81,20

115

225

275,3

4

Harasimiuk Hubert

98

GOK Koroszczyn

78,20

105

210

262,2

5

Zwolak Marcin

98

Znicz Biłgoraj

68,00

94

187

253,9

6

Kowal Grzegorz

98

MULKS Terespol

69,80

95

186

248,4

 

KOBIETY

1

Fus Agata

89

Znicz Biłgoraj

48,00

70

131

214,7

2

Kłos Patrycja

97

GOK Koroszczyn

47,00

63

120

200,4

3

Tyszko Agata

94

Unia Hrubieszów

64,00

72

140

184,1

4

Rusztyn Klaudia

93

AZS AWF Biała Podlaska

52,80

60

114

172,5

5

Dołęga Dominika

96

GOK Koroszczyn

48,00

53

104

170,5

6

Pasieczna Anna

95

Agro Zamość

65,90

67

123

158,8

 

MĘŻCZYŻNI

1

Wojtowicz Szymon

94

Agros Zamość

105,10

165

315

344,1

2

Bulak Krzysztof

93

Znicz Biłgoraj

92,20

155

295

339,4

3

Solak Paweł

97

Znicz Biłgoraj

75,70

136

256

325,5

4

Darczuk Grzegorz

92

MULKS Terespol

84,50

140

271

324,8

5

Daniluk Jarosław

96

Orlęta Łuków

98,50

145

278

311,1

6

Przybysz Kamil

97

Orlęta Łuków

69,00

120

230

309,4

Komenatrze zostały zablokowane