fbpx

Polski dla cudzoziemców

6 lipca 2015
Komentarze wyłączone
636 Wyświetleń

Kul - fasada140 osób z 22 krajów weźmie udział w zajęciach Szkoły Języka i Kultury Polskiej organizowanych już po raz 42. przez KUL. Kursy rozpoczną się 6 lipca i potrwają do połowy września.

Biorą w nich udział studenci, doktoranci, pracownicy uczelni – często z prestiżowych amerykańskich i europejskich środowisk akademickich, ale także osoby zafascynowane kulturą i językiem polskim, które traktują naukę języka polskiego jako hobby. Chociaż narzekają na naszą gramatykę – wielość odmian i trudną wymowę, skarżą się, że mówimy zbyt szybko – to wielu z nich wraca w kolejnych latach, by szlifować znajomość języka, rozwijać kontakty zawodowe, naukowe i towarzyskie.

Każdego roku w programach letnich i całorocznych Szkoły Języka i Kultury Polskiej KUL bierze udział około 200 osób głównie z USA i Europy Zachodniej. Letnie programy trwają od 2 do 8 tygodni, a studenci mogą dopasować intensywność zajęć do swoich potrzeb wybierając od 5 do 8 godzin zajęć dziennie.

Uczestnicy kursów poznają m.in. kulturę i sztukę współczesnej Polski, jej historię i miejsce w Europie, ekonomiczne uwarunkowania zmian społecznych, historię Żydów w Polsce, tradycje tolerancji i pluralizmu religijnego, literaturę, muzykę i film polski. Bogactwo naszej kultury, historii, zabytków jeszcze lepiej poznają podczas zaplanowanych wycieczek – oprócz Lublina, będą mogli zwiedzić Sandomierz, Kraków, Warszawę, Zamość i Kozłówkę.

Katarzyna Bojko

Foto pod

Komenatrze zostały zablokowane