fbpx

Pomoc dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie od SKENDE

30 kwietnia 2020
994 Wyświetleń

Z myślą o najmłodszych, którzy w tym trudnym czasie przebywają
w szpitalu, SKENDE włączyło się w obywatelską inicjatywę #WzywamyPosiłki. W ramach akcji, centrum handlowe zapewnia całodzienne wyżywienie dla rodziców dzieci, przebywających na zamkniętym Oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Dzięki temu mali pacjenci przez cały czas mogą być ze swoimi opiekunami.

– W obecnej sytuacji bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy być razem i otaczać się wzajemną pomocą. Zawsze dbaliśmy o to, aby rodzice z dziećmi czuli się u nas dobrze. Dziś, kiedy nasza działalność jest ograniczona, chcemy zadbać o nich w inny sposób, dlatego zaangażowaliśmy się w tę akcję. Cieszę się, że w ten sposób możemy choć trochę wesprzeć rodziców, którzy przezywają trudne chwile z powodu choroby swoich dzieci – podkreśla Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego SKENDE Shopping.

Ze względu na bezpieczeństwo najmłodszych Oddział Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej jest zamknięty. Rodzice, którzy chcą trwać przy swoich pociechach nie mogą zatem opuszczać szpitala i mieć kontaktu z osobami z zewnątrz. SKENDE pokryło koszty całodziennego wyżywienia dla rodziców, którzy dzięki temu otrzymują posiłki ze szpitalnej stołówki. Oznacza to, że mogą pozostać przez cały czas ze swoimi dziećmi. Akcja trwa od 10 kwietnia i będzie realizowana do 17 maja.

To nie jedyna pomoc okazana przez lubelską galerię handlową w czasie walki z koronawirusem. SKENDE wsparło już lokalną służbę zdrowia, przekazując produkty żywnościowe i środki czystości do szpitali. Artykuły trafiły do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie i Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach.

Ale to nie wszystko. W ramach sąsiedzkiej pomocy SKENDE razem ze sklepem IKEA zorganizowało także świąteczną pomoc dla potrzebujących, przygotowując specjalne „koszyczki wielkanocne”. Dzięki temu za pośrednictwem CARITAS do 200 osób z Lublina trafiły specjalne paczki, w których znalazły się podstawowe produkty żywnościowe oraz symboliczne dekoracje. Wszystko po to, aby zadbać o osoby starsze, ubogie i samotne.

O SKENDE Shopping:

Centrum handlowe SKENDE Shopping ze sklepem IKEA w Lublinie jest jednym z największych obiektów handlowych we wschodniej Polsce. W sumie na powierzchni 57 500 m kw. klienci mogą skorzystać z oferty sklepu IKEA o powierzchni 33 500 m kw. oraz centrum handlowego
o powierzchni 24 000 m kw. z blisko 50 różnymi sklepami i punktami usługowymi oraz drugim sklepem sieci TK Maxx w Lublinie. Na terenie centrum znajduje się wiele punktów przyjaznych rodzinom, miejsc wspólnego odpoczynku i zabaw dla dzieci. Klienci mają do dyspozycji parking na 2 000 samochodów.

O Ingka Centres Ingka Centres, spółka należąca do Grupy INGKA, od 40 lat buduje i zarządza rentownymi centrami handlowymi. Obecnie posiada 44 obiekty zlokalizowane w 15 krajach, które rocznie odwiedza 460 milionów osób. Do 2025 roku w planach spółki jest w sumie 70 lokalizacji. Ingka Centres Polska stawia na stały wzrost i podnoszenie jakości usług. Wraz z firmą rozwijają się także jej najemcy i partnerzy biznesowi, a wśród nich 1600 marek prowadzących ponad 7000 sklepów. W Polsce Ingka Centres Polska zarządza pięcioma obiektami handlowymi znajdującymi się w Lublinie, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu oraz Warszawie.

Materiał ROmedia||foto Skende

Zostaw komentarz