fbpx

Pracownik UMCS w gronie najczęściej cytowanych naukowców w roku 2020

20 listopada 2020
636 Wyświetleń

Prof. Jaco Vangronsveld, zatrudniony w Katedrze Fizjologii Roślin i Biofizyki Instytutu Nauk Biologicznych UMCS, już po raz trzeci znalazł się na prestiżowej liście najczęściej cytowanych naukowców świata wg bazy Web of Science – ranking Clarivate Analytics 2020.

Każdego roku Clarivate Analytics (dawniej Thomson Reuters) aktualizuje listę najczęściej cytowanych naukowców (Highly Cited Researchers) z całego świata. W rankingu brane są pod uwagę jedynie wysoko cytowane artykuły, czyli te, które znajdują się w 1 procencie cytowań w danej dziedzinie i roku publikacji, indeksowane w Web of Science Core Collection w ostatniej dekadzie. W tegorocznym zestawieniu, to ekskluzywne wyróżnienie uzyskało 6167 naukowców (ok. 0,1% wszystkich naukowców) z 21 dziedzin badawczych, reprezentujących 1200 instytucji z 60 krajów świata.

Profesor Jaco Vangronsveld zatrudniony jest obecnie na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS, jest również liderem grupy badawczej Environmental Biology na Uniwersytecie w Hasselt, w Belgii. Profesor jest autorem 342 artykułów w renomowanych czasopismach z bazy JCR, 36 rozdziałów w książkach oraz wielu innych artykułów. Jego praca naukowa jest doceniana na całym świecie, o czym świadczy ogromna liczba cytowań jego prac [PM1] (około 18 900). Profesor Jaco Vangronsveld należy do elitarnej grupy 1% najczęściej cytowanych naukowców na świecie.

Pełny wykaz najczęściej cytowanych naukowców świata w 2020 roku jest dostępny na stronie: https://recognition.webofscience.com/awards/highly-cited/2020/

Źródło: Rzecznik Prasowy UMCS

Zostaw komentarz