fbpx

„Pracuję Legalnie!” nowa kampania Państwowej Inspekcji Pracy

21 września 2017
1 178 Wyświetleń

Właśnie pod takim hasłem ruszyła nowa ogólnopolska kampania Państwowej Inspekcji Pracy. Inauguracja nastąpiła w dniu 20.09.2017 roku w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego podczas konferencji zorganizowanej przez Główny Inspektorat Pracy w Warszawie we współpracy z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Lublinie. Realizacja  kampanii planowana jest na lata 2017-2019. Partnerem strategicznym kampanii jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Główne cele „Pracuję Legalnie” to: propagowanie wyboru pracy legalnej w miejsce zatrudnienia w „szarej strefie”, uświadomienie korzyści z wykonywania legalnej pracy i zagrożeń wynikających z „pracy na czarno”, a także piętnowanie niedozwolonych praktyk stosowanych przez pracodawców w zakresie nielegalnego zatrudniania. Adresatami kampanii są pracodawcy i pracownicy, również spoza UE, ze szczególnym uwzględnieniem pracowników z Ukrainy.

Działania podejmowane w ramach kampanii w głównej mierze będą polegały na: emisji spotów w mediach, kampanii internetowej z uwzględnieniem mediów społecznościowych, prowadzeniu szkoleń dla grup docelowych oraz dystrybucji wydawnictw PIP związanych z tematyką legalności zatrudnienia.

Wyniki kontroli przeprowadzonych przez PIP pokazują, że w zakresie legalności zatrudnienia nadal stwierdza się wiele nieprawidłowości. Stąd pomysł na taką właśnie kampanię i wsparcie działań kontrolno-nadzorczych Państwowej Inspekcji Pracy kampanią informacyjno-edukacyjną. Liczymy, że ta inicjatywa przyniesie wymierne efekty.

Zostaw komentarz