fbpx

Próby iluminacji kładki pieszo-rowerowej na Bystrzycy

19 listopada 2020
551 Wyświetleń

W środę, 18 listopada, odbyły się próby techniczne oświetlenia i iluminacji nowej kładki pieszo-rowerowej na Bystrzycy obok Parku Ludowego. Wykonana instalacja oświetleniowa dwupoziomowej kładki ma na celu oświetlenie ciągu pieszego i rowerowego, a także wyeksponowanie jej walorów estetycznych za pomocą iluminacji.

Nowa, zbudowana w ramach rewitalizacji Parku Ludowego, 45-metrowa kładka łącząca oba brzegi Bystrzycy, ma w przyszłości służyć zarówno pieszym, rowerzystom, jak i innym celom rekreacyjnym. Składa się z dwóch elementów: pomostu dolnego z chodnikiem i ścieżką rowerową, oraz górnego (łuku) tworzącego pomost rekreacyjno-widokowy. Oba elementy połączone są ze sobą za pomocą stalowych wieszaków. Kładka ma konstrukcję stalową z nawierzchnią z modrzewiowych ryflowanych desek, szklanymi balustradami z elementami ze stali szlachetnej.

Krawędzie boczne pomostu górnego oraz dolnego kładki zostały oświetlone białym liniowym światłem w technologii LED. Dodatkowo, spód kładki został podświetlony na błękitno, w kolorze nawiązującym do płynącej pod spodem rzeki. Iluminacje zaprojektowano z zastosowaniem opraw liniowych montowanych po obrysie kładki przy szklanej balustradzie. Ponadto, nad pomostem pieszo-rowerowym w miejscu krzyżowania się ciągów, zainstalowano naświetlacze (spotlight-y). W całym oświetleniu i iluminacjach kładki, ze względu na stalową konstrukcję, zastosowano “zimne” barwy. Wykorzystany układ sterowania zapewnia ograniczenie poziomu natężenia światła, poprawiając efekt iluminacji i jednocześnie ogranicza zużycie energii. Do oświetlenia i iluminacji kładki wykorzystano łącznie ok. 290 mb linii świetlnych, 6 opraw akcentujących oraz 7 naświetlaczy.

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Zostaw komentarz