fbpx

PROTEKTOR S.A. na Felinie

21 września 2016
Komentarze wyłączone
1 018 Wyświetleń

PROTEKTOR S.A., jedna z wiodących firm sektora obuwia technologicznego, 20 września br. otworzyła oficjalnie swoją nową siedzibę na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej na Felinie w Lubinie. Oprócz lokali zarządu i administracji mieści się tu również hala produkcyjna wraz z zapleczem inżynieryjnym.

Budynek produkcyjno-biurowy o łącznej powierzchni zabudowy 7000 m.kw., w tym 600 m.kw. biura, mieści się przy ul. Vetterów 24a – 24b. Nowoczesna hala obejmuje m.in. wyposażony zgodnie z nowoczesnymi standardami dział rozkroju, szwalnię, dział montażu tradycyjnego, dział montażu wtryskowego DESMA i STEMMA oraz zaplecze technologiczne i produkcyjno-serwisowe. Na terenie zakładu znajduje się także biuro konstrukcyjne z wyposażeniem umożliwiającym projektowanie nowych modeli.– Otwarcie nowej hali daje nam większe możliwości produkcyjne w obszarze obuwia technologicznego Grupy PROTEKTOR, a w szczególności znaku towarowego ABEBA, który jest już
z sukcesem przyjmowany na rynkach zachodnioeuropejskich. Dzięki unowocześnieniu parku maszynowego spółka uzyskuje potencjał umożliwiający budowę w najbliższych latach znaczącej pozycji rynkowej Grupy PROTEKTOR także na rynku krajowym. Jesteśmy przekonani, że wraz
z uruchomieniem nowej hali rosną nasze możliwości eksportowe w zakresie obuwia ciężkiego. Dotyczy to zarówno rynków europejskich, jak również azjatyckich – mówi Piotr Skrzyński, prezes zarządu Grupy PROTEKTOR.

Wybudowanie tego zakładu wiązało się z zatrudnieniem w okresie rozruchowym  ponad 40 nowych osób, w tym absolwentów szkół wyższych i inżynieryjnych. Docelowo, to jest do roku 2018, zatrudnionych będzie dodatkowo kilkadziesiąt osób na stanowiska produkcyjne.

Firma PROTEKTOR S.A. stawia na nowe technologie, kreatywność i innowacyjność. Dlatego podczas kolejnych rekrutacji będzie istniała możliwość aplikowania nie tylko na stanowiska związane
z produkcją manualną, ale także z zaawansowaną inżynierią, robotyką, informatyką i automatyką. W planie jest też bliska współpraca z lubelskimi szkołami technicznymi i zawodowymi nad rozpoczęciem programów stażowych, w ramach których przyszli pracownicy mogą poznać nowoczesne maszyny, jakie stosuje lubelska firma.

– Zachętą do dalszych inwestycji i rozwoju spółki w Lublinie są również korzyści płynące
z prowadzenia działalności na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W ramach uzyskanego zezwolenia na działalność w SSE nasza Spółka zainwestuje co najmniej 6,8 mln złotych oraz zatrudni minimum 30 kolejnych osób. A obecnie planowane są dalsze inwestycje w nowoczesny park maszynowy w ramach kolejnego zezwolenia na działalność w SSE oraz zatrudnienie następnej grupy pracowników. – mówi Piotr Majewski, członek zarządu Grupy PROTEKTOR.

Grupa PROTEKTOR jest wiodącym producentem obuwia technologicznego. Przez ostatnie lata, stawiając na rozwój i technologiczny firma stworzyła jedną z bardziej kompleksowych ofert obuwia technologicznego dla przemysłu i usług.

Komenatrze zostały zablokowane