fbpx

Przed nami Noc Kultury 2021, czyli Moc Kultury!

29 kwietnia 2021
1 504 Wyświetleń

Dwa miesiące? Ale jak to?

Tegoroczna, długo wyczekiwana Noc Kultury, odbędzie się w terminie od 4 czerwca do 21 lipca. Ta wyjątkowa edycja potrwa przez kilka tygodni i będzie miała formułę spacerów w poszukiwaniu instalacji ukrytych w zaułkach Starego Miasta w Lublinie. Organizator, czyli Warsztaty Kultury w Lublinie chce zapewnić wszystkim uczestnikom bezpieczeństwo, dlatego podjęto decyzję o znacznie dłuższej niż jedna noc ekspozycji instalacji.

Co będzie w programie?

Szlakiem uliczek, podwórek i bram Starego Miasta będziemy szukać magii i piękna. Artystyczne obiekty w kolejnych tygodniach będą się zmieniać, zaprezentowane zostaną te, które nie miały szansy pokazać się rok temu, będą też nowości. O tym dowiemy się wkrótce. Program zostanie zaprezentowany w kolejnych dniach na stronie: nockultury.pl

Jakie jest hasło przewodnie?

W tym roku hasłem przewodnim będzie MOC Kultury. Moc to siła, energia i potencjał. Moc to również siła duchowa, twórcza siła życia, obejmująca zdrowie i energię do działania. Czujemy moc, gdy jesteśmy częścią grupy. Moc to ludzie. Wszyscy Mieszkańcy i Przyjaciele Lublina są zaproszeniu do wspólnego odkrywania miasta na nowo, oraz do nieustannego patrzenia na nie z czułością. To właśnie Nasza obecność jest katalizatorem naszych działań. Niech MOC będzie z nami!

Źródło: Warsztaty Kultury w Lublinie

Zostaw komentarz