fbpx

„Pszczółka” laureatem konkursu „Lubię, bo polskie”

24 listopada 2019
939 Wyświetleń

Moniuszkowskie Praliny Fabryki Cukierków „Pszczółka” zostały uznane za najlepszy polski produkt eksportowy 2019 roku. Lubelska firma znalazła się w gronie laureatów konkursu dla najlepszych rodzimych produktów i usług w konkursie „Lubię, bo polskie” Polskiego Radia. 

Celem plebiscytu jest promocja najlepszych polskich produktów i przedsiębiorstw,  które gwarantują wysoką jakość i są ambasadorami Polski na świecie. Istotne, dla nas, jako pomysłodawców rankingu, jest także rozniecanie patriotyzmu gospodarczego Polaków, w tym postawy, która sprzyja nabywaniu produktów z uwzględnieniem miejsca ich pochodzenia – powiedział Andrzej Rogoyski, prezes Polskiego Radia S.A.

Moniuszkowskie Praliny to specjalna i wyjątkowa wersja Czekoladowych Fantazji, produkowanych w związku z 200 rocznicą urodzin słynnego polskiego kompozytora oraz ustanowieniem roku 2019 „Rokiem Stanisława Moniuszki”, 

Nagroda w konkursie Polskiego Radia jest dla nas wielkim wyróżnieniem. W kontaktach z rynkiem zawsze podkreślamy, że jesteśmy firmą ze 100 procentowym polskim kapitałem. Dlatego było dla nas oczywiste, że musimy uczcić okrągłą rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów, który w swoich dziełach odwoływał się do polskiego folkloru, literatury i tradycji – mówi Robert Rudnicki, prezes Fabryki Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o. w Lublinie.

W 200 gramowych torebkach Stabilo  znajdują się 4 rodzaje pralin nawiązujących do utworów Stanisława Moniuszki: Adwokatowy Straszny Dwór, Czekoladowy Flis, Pistacjowa Halka oraz Kokosowa Hrabina.

„Pszczółka” znalazła się w prestiżowym gronie firm, które zostały wyróżnione w konkursie Polskiego Radia. Tytuł Polskiej Marki 2019 roku przypadł PKN Orlen, w kategorii najlepszej polskiej usługi 2019 nagrodę otrzymały Polskie Koleje Państwowe za Wspólny Bilet, a Sat Revolution  w kategorii najlepszy produkt innowacyjny 2019, za pierwszego polskiego satelitę komercyjnego „Światłowid”. Z kolei najlepszym polskim produktem ekologicznym w 2019 roku nagrodzona została firma Biotrem za naczynia jednorazowe z otrąb pszennych.

 

 

 

Zostaw komentarz